Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A francia, a német vagy az...

A francia, a német vagy az orosz azért nem lehetett világnyelv, mert az angolhoz képest nehéz nyelvek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 28. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezeket is világnyelvnek nevezzük, csak annyira azért nem elterjedtek, mint az angol. Egyébként szerintem inkább a szerencsén múlott, és nem nehezebbek ezek a nyelvek sem, mint az angol. Az elterjedtsége miatt az angol is sokat egyszerűsödött, ez történt volna más nyelvekkel is, ha erre a sorsra jutnak.
2012. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek igaza van, plusz ne feledjük el, hogy az angol főleg csak a múlt századtól kezdett el hódítani, előtte inkább a német és a francia voltak a nemzetközi társalgás nyelvei.


Valamikor a latin volt a "világnyelv" pedig az tényleg nem könnyű nyelv :) Egyébként szerintem az döntötte el, hogy az USA is világvezető hatalommá vált a Brit Birodalom mellett.

2012. júl. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző is mondja.

A Brit Gyarmatbirodalom volt a legnagyobb, ehhez még hozzájön az Egyesült Államok felemelkedése.

Ennek következtében a brit-amerikai kultúra világszerte elterjedt és népszerű is lett (filmek, zenék...).

2012. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden ilyesmi a politikán múlik, ez nem nyelvészeti kérdés. Ha azt nézzük, hogy mi-mennyire könnyű, akkor eszperantóul vagy volapükül beszélne az egész világ!
2012. júl. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!