Szerintetek ez mennyire befolyásolja a "magyarságát" egy embernek?
Szerintem pozitívan befolyásolja.
Megtanulja, hogy mások is vannak a világban, akik esetleg ugyanazt az eseményt, vagy jelenséget máshogyan látják, másként értékelik. Megtanulja elfogadni, hogy nem feltétel nélkül a saját nézőpontja az első, esetleg másoknak más érdekeik vannak, vagy hogy ők is büszkék a saját országukra, honfitársaikra.
Megtanulná, hogy az egyes embereknek általában semmi bajuk a másik országbelivel amíg az valamilyen módon nem sérti az önbecsülésüket, és amíg ezt magukat politikusnak nevező gazemberek ki nem használják, és egymás ellen nem uszítják őket...
Szerintem sok emberre ráférne, hogy más népek között, más országokban töltsön rövidebb-hosszabb időt.
Talán kissé toleránsabbak lennének.
Ja, és félreértés ne essék, igen sok más országbélire is ráférne, hogy itt, Magyarországon, a magyar emberek között töltsön némi időt. Hátha ők is jobban megismernék és megértenék ennek az országnak a sorsát.
Azt hiszem, ez sem lenne haszontalan.
Szia kedves kerdezö !
Velem pont ez a helyzet amit itt most felsoroltal.Otthon Magyarorszagon jartam altalanos iskolaba es most nyugaton jarok közepiskolaba egy nemet nyelvü területen.
Vannak magyarok akik ide jönnek es megprobaljak elfelejteni,hogy honnan jöttek.En nem vagyok ilyen en meg mindig tartom a kapcsolatot az otthoni barataimmal es megprobalom követni a magyar hireket.De az ember mint mondjuk en elfelejt egy kicsit beszelni es irni.Mindig amikor sokaig nem vagyok MAgyarorszagon akkor kicsit törik a magyarom meg uj szavakat talalok ki :).De amikor 2 hetet otthon töltök akkor megint bele jövök.Nehez külföldön magyarnak mert az emberek teljesen masok mint otthon.Magyarorszagon jobb fejek az emberek.
Röviden a kerdesedre:Ha akarod tartani a magyarsagod akkor megtudod tartani ha nem akarod vagy nem erdekel akkor nagyon befolyasolja.
Kedves utolsó..
Örömmel olvasom, hogy te nem szeretnéd letagadni a hazádat és az anyanyelvedet... amúgy szerintem amit egyszer megtanultál azt nem lehet elfelejteni...szóval a magyar nyelvet se fogod... Amit a kérdésbe leirtam az pedig rám is igaz...szóval egy cipőbe járunk...csak én szlovák suliba fogok járni...
Szia!
A középkorig vagy egyértelmű volt, hogy ki milyen nemzet tagja, vagy nem is nagyon volt fontos. Évszázadokig nem voltak a térképre piros vonalak rajzolva.
Egy régi magyar egypengősön kb tucatnyi nyelven volt odanyomtatva, hogy "egy pengő" - magyartól kezdve az összes környező nemzetek nyelvéig.
Két népcsoport "határterületén" mindig voltak még az egyik néphez tartozó falvak, aztán kevertek, aztán a másik néphez tartozókból talált többet az utazó.
Aztán valamiért - nyilván gazdasági okok miatt - fontos lett, hogy hol is a "határ" két ország között. (És lehetett háborúzni, ami senkinek sem volt jó.)
Ekkor két nagy filozófiai irányzat alakult ki.
Az egyik szerint az tartozik valamely nemzethez, aki az adott ország területén él. Példa csak, de éppen Szlovákiában is ez az elterjedt nézet. Ld pl Benyovszki Móric esetét, aki ugyan állította magáról, hogy magyar (magyarul), de ezt Szlovákiában nem veszik komolyan, mert hogy a mai Szlovákia területén élt, ott voltak családi a birtokai. (Sok más országban is ez van.)
A másik nézet szerint az tartozik az adott nemzethez, aki azt a nyelvet beszéli. Mindegy, hogy hol született, vagy élt. (Ez a Magyarországon is elterjedt nézet, de asszem a francia is így gondolkodik...)
Plusz emellett olyan is van, hogy "magyar az, aki annak tartja magát", mint pl Liszt Ferenc, aki egy szót nem beszélt magyarul. Vagy Széchenyi, akinek szintén nem ez volt az anyanyelve.
Jó utat, ismerd meg a világot nyitott és elfogadó szemmel!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!