Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi időben telik egy...

Mennyi időben telik egy nyelvet megtanulni külföldön minimum alapszinten?

Figyelt kérdés
mert mi férjemmel egy éve kint vagyunk.. úgy jöttünk ki, hogy ő valamennyire beszélt, meg volt melóhelye.. most is van és a nyelvet is tanulgatja, de nehezen megy.. viszont nekem nincs melóm és nyelvet sem tudok.. úgy jöttünk ki, hogy én egy szót sem tudtam.. aztán pár hónapig magamtól tanultam majd lett egy tanár. tanulok, de mivel nincs munkahely főleg kicsit nyelvtudással és itthon vagyok így nehezebben megy.. gáz hogy már egy éve itt vagyunk és nekem se munka se alapfokú nyelv? mert én annak érzem.. bár férjem biztat, hogy idő kell hozzá, de mégis gáznak tartom.. tanulok mindennap és folyamatosan keresem a munkát, de még semmi... elvagyok keseredve... volt/van valaki hasonló cipőben? tapasztalatok? előre is köszönöm!
2012. jún. 5. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is gáz. Én alap tudással mentem ki Angliába és 1 hónap múlva középszinten megvolt. Minden nap suliba mentem szintén külföldiekkel, suli után pedig velük töltöttem a napot.

Olaszul magamtól tanultam meg alapfokon, pár hónap alatt egy könyvből. De egész nyáron tanultam, mást nem csináltam.


Szóval több módszer van, DE kell hozzá egy jó könyv (alapfokon) és kell hozzá társaság, hogy használd, amit megtanulsz, mert anélkül nem megy.

2012. jún. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem voltam még kint külföldön, hogy tudjam úgy könnyebb e nyelvet tanulni. Talán annyival könnyebb élőben, hogy a környezetben lévő szavakat tanulja, gyakorolja az ember. Például valaki kimegy autószerelőnek és úgy többet beszél a katalizátorról mint szikéről. Ezt így hátránynak érzem mivel, ha elmegy az orvoshoz akkor néz mint rozi a moziban mivel más környezetben tanul. viszont ha valaki könyvből tanul otthon az úgy nem egy adot foglalkozást tanulja meg hanem mindenből egy cseppet. Azért cseppet, mert az egészet nehéz lenne megtanulni. Most tanulom a németet és a wikipédia csak az igékből 965 oldalon sorol fel kb. 100 igét. Na itt ment el a kedvem, de szeretném megtanulni. Az egészről így hirtelen le is mondtamXD Szerintem sejthető az oka.
2012. jún. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! első válaszoló: le a kalappal előtted.. nagyon gyorsan tanulsz... ilyen hamar megtanulni a nyelveket... nekem sajnos ez nem ment és nem is menne és régen is mindig nagyon nehezen tanultam meg mindent... de amúgy azért én is gáznak érzem ezt az egy évet, hogy se munka se legalább alapfokú nyelvismeret... második hozzászoló: valóban sok az ige meg vannak nehézségek a német nyelvben is, de nem szabad feladni! biztosan ügyesen megtudod tanulni Te is a németet! én is azon vagyok... csak türelem kell, én már rájöttem... és sok gyakorlás, sok szó gyakorlás és már egy része meg is van annak, hogy haladj a nyelvvel... sok szerencsét hozzá, menni fog az!!!
2012. jún. 6. 08:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem akarom feladni csak kicsit elég romboló, hogy ezek még csak igék és hol vannak a főnevek, melléknevek és a többi. 2 évet tanultam németet a suliban kb. 8 éve és nem sokminden maradt meg. Most újra tanulom, hogy majd kimenjek külföldre mivel itthon sz** az élet:S Egy nap alatt tanultam meg 50 igét aminek megörültem aminek megörültem, de másnapra a valóság is beütöttXD A barátnőm még nehezebben tanulja a németet, mert sose tanulta na meg kevés ideje van tanulni. Neked meg sok szerencsét a munka találáshoz! Persze a nyelvtudással több esélyed lenne. Ugyanazt tudom mondani neked mint a barátnőmnek csak a szívem kihagyásával:) Húzz bele!:)
2012. jún. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is így voltam 0 nyelvtudással jöttem ki nem volt melóm. Nekem egy év elég volt, hogy közép-felsőfok közelébe kerüljek, viszont nem volt könnyű néha napi 4-5 órát magoltam.(Ráadásul én lassan tanulok nyelvet, rengeteg idő elment alapdolgok megértésére is) Nekem nem sok barátom volt eleinte, ez kicsit nehezített a dolgon, viszont amint lett pár barátom rengeteget fejlődtem (főleg beszédben). Igazából elszántság kérdése, én biztos vagyok benne ha van motívációd és minden nap tanulsz akkor nagyon hamar eljutsz legalább középfokig. Csak az eleje nehéz, mert akkor még sok a magolnivaló (szavak, kifejezések, nyelvtan), de amint megvan az alap, gyorsabban fogsz haladni.
2012. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!