Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az helyes, hogy I'm very sorry?

Az helyes, hogy I'm very sorry?

Figyelt kérdés
Vagy very much kéne a mondat végére very helyett? (Nagyon sajnálom akart lenni.)
2012. márc. 22. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
I'm so sorry, így helyes. :)
2012. márc. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én élő nyelvben sokan hallom, tehát használják ezta fordulatot, szerintem helyes.

De esetleg iskolában, nyelvvizsgán lehet hogy ragaszkodnak a brit irodalmi nyelvezethez, és nem tudom, hoyg abban helyesnek számít-e.

2012. márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvvizsgán, érettségin belekötnek, tapasztalat, azért írtam az előzőt.


Utána meg mindegy hogy mit használsz, úgyis meg fogják érteni, kismillió szleng és nyelvjárás van az angolban is.

2012. márc. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokat hallottam, de tény, hogy "hivatalosan": I'm so sorry.

De tényleg sokat mondják így is, ahogy írtad, hibásnak semmiképp nem mondanám. :)

2012. márc. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 22. 22:02
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
CAE előkészítő könyvében is benne van ez a szókapcsolat (ha jól emlékszem), de ha benne sincs, ettől függetlenül ez is teljesen helyes. Az "I am so sorry" az azt jelenti, hogy "Annyira sajnálom", ami azért nem teljesen ugyanaz. (Ebben az esetben a szószerinti fordítás megfelelő.)
2012. márc. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, többször hallottam már, hogy "I am so very sorry" - bár ezt inkább gúnyos hangsúllyal. :P
2012. márc. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. márc. 22. 22:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, az I'm so sorry nem teljesen ugyanaz. Én az I'm really sorry-t használnám ebben az esetben.
2012. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!