Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit nevezünk Ady-hangnak?

Mit nevezünk Ady-hangnak?

Figyelt kérdés
Érettségi tanulás közben lettem rá figyelmes.
2009. jún. 10. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Ennek a szónak nincs különösebb jelentése, nem szerepel az értelmező szótárakban sem.


Egy Szabó Lőrinc nevű kritikus használta ezt a szót egy költő művére, idézem szavait:


"Az egész kötet csupa Ady-póz, Ady-gesztus, Ady-hang, Ady-nyelvtan, Ady-cél, Ady-szerelem, Ady-istenheztérés, Ady-magyarszidás, Ady-mártírság"


Tehát az a költő akinek a verseinek kritikáit ezekkel a szavakkal illeték az arról ad tanúvallomást, hogy erősen hajaz a vers felépítése Ady Endre szokásaira.

Szóval tegyük fel, hogy van egy különösen vékony hangú Kitti nevű lány. Van egy másik lány akinek szintén olyasmi hangja van és azt mondanánk, hogy Kitti-hangja van. Remélem érthető voltam és segítettem. :)

2009. jún. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt, amit Karinthy szépen parodizált az Így írtok ti kötetében. [Olvasd el, ha ráérsz, nem hosszú, megérthető belőle az az "Ady-hang".]

--- [link] [első két paródia/karikatúra]


Önmitizáló hajlam, magyarságtudat, se-veled-se-nélküled-szerű felfogás, ilyesmi. :)

2009. jún. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!