Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szertintetek Gyurcsány Ferenc...

ZVARy kérdése:

Szertintetek Gyurcsány Ferenc zsidó?

Figyelt kérdés
Szerintem az de töletek is megkérdem :D amm kössz a választ
2011. aug. 28. 09:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A Gyurcsány szlovák név, és Gyurcsi feje is eléggé szlávosan fest.
2011. aug. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
30%
Gyurcsi feje nagyon jidisen fest, (lehet szlovak, akarmi, de zsido)
2011. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
92%

Hát, elég sok benne a ragozás és a számunkra nehezen megfejthető, idegen felépítésű mondat. Mindemellett, elég kevesen beszélik és nem túl hasz... na várjunk egy percet.


Mi a francot keres ez a kérdés itt?

2011. aug. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

@Előző válaszoló: :))

Am. be lehet jelenteni, hogy rossz kategóriában van. Ha a modik is így gondolják, akkor átrakják a megfelelőbe.

Vagy azért is be lehet jelenteni, ha provokatív... Ez esetben akár törölhetik is.



@FromOz:

"Gyerekeinek is zsido nevuk van."


Mi az, hogy "zsidó" név?

Max. arámi- vagy héber eredetű lehet.


Megnéztem a Wikin, Gyurcsány Ferenc gyermekei születési sorrendben: Péter, Bálint, Anna, Tamás.


A nevek eredete:

Péter: [link]


Bálint: [link]


Anna: [link]


Tamás: [link]



És bónusz kérdés: Ha létezne is "zsidó" név, ill. a 4 név mindegyike "zsidó" név lenne, és ebből az apa származására lehetne következtetni, akkor Magyarországon még hány hasonló családról jelentenéd ki, hogy zsidók?

A linkekben a nevek gyakorisága is szerepel, ez alapján elég sokról...

2011. aug. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
47%
Drága Berta, Magyarországon még hány családban szokás szerinted sabbatkor kipát hordani? Mert szerintem nem soknál, hacsak nem zsidókról van szó.
2011. aug. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Drága 65-ös! :)

Magyarországon és kis hazánkon kívül is úgy kívánja meg az illem, sőt, politikusok esetében a protokoll, hogy ha férfiember bármilyen okból bemegy egy zsinagógába, akkor fedje be a fejét. Ennyi a magyarázat.

Nem emlékszem már, hol készült az a kép, amit itt is belinkelt valaki; csak arra, hogy valami hivatalos rendezvény volt. És tudomásom szerint megtalálható néhány szélsőséges honlapon további hasonló képek társaságában, pl. Orbán Viktor kipában, szintén egy rendezvényen. De vannak, akiket ez nem zavar. Tudod, ők azok, akik abszolúte elfogulatlanul (?) eldöntik, hogy ki zsidó és ki nem az. Nagyon hiteles...


Egyébként valószínűleg nem fog meglepni, de engem nem zavarna, ha bármelyik politikus is zsidó lenne, vagy ha tényleg az is. Pusztán néhány tévedést szerettem volna korrigálni a neveket illetően.


De ha már itt vagyok, akkor azt is elmondom, hogy a másik nagy tévhit a "tipikus zsidó külső". Nincs ilyen, mert minden bőrszín, hajszín, szemszín játszhat. Persze, vannak azért jellegzetességek, de azok sem mindenkire igazak; továbbá más népekhez tartozók is rendelkezhetnek ilyenekkel.


Remélem, elfogadható, amit írtam. :)

2011. aug. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!