Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet érdemesebb...

Melyik nyelvet érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés

Angol,Német,Francia,Spanyol ???

ja és még azt kérdezném hogy itthon meg lehet e tanulni? hogy kellene hozzá kezdeni ? mert sajnos nyelv tanárra nincs pénzem :S


2011. aug. 24. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:

én angollal kezdeném mindenképp a helyedben,elfogult vagyok,én utálom a németet,ahhoz hozzá sem kezdenék újra 9 év tanulás után.

itthon is meg lehet tanulni,ha van hozzá kellő szorgalmad és kitartásod.hogy ha egyáltalán nem tudsz akkor az alapoktól kezd.valamilyen nyelvkönyvet mindneképp ajánlatos lenne venni,hogy valami támpontot adjon.itt a neten is van sok oldal ahol pl le van írva a nyelvtan része,de mégis jobb ha előtted van egy könyv és tudsz sorban haladni. www.eduverzum.hu nézd meg ezt az oldalt,teljesen ingyenes,csak regisztrálni kell,néha én is használom:)

2011. aug. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Angol, Német, Francia, Spanyol, pont ebben a sorrendben, de elgondolkodhatsz egy szláv nyelven is, mondjuk lengyel.
2011. aug. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Angol egyértelműen a leghasznosabb nyelv a mai világban, ha csak nem olyan speciális munkád lesz, ahol pont az a nyelv kéne (pl tudod, hogy Németországba mész 5 év múlva és ott tervezel maradni).


Amúgy az én iskolámban mind a négyet tanítják (meg még Olaszt is) második nyelvként, tehát egy vagy kettőre jó esélyeid vannak attól függően hova mész.


Vagy ott van google bár szerencsésebb lenne, ha már tudnál angolul hozzá.

2011. aug. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az angol messze a legfontosabb.


A német és a francia szintén eléggé hasznosak, de angol nélkül már nem sokat érnek manapság.


A spanyol kevésbé fontos, mint a felsoroltak.


A felsorolt 4 nyelvből az angol, francia és spanyol kb. hasonló nehéz, a német valamivel nehezebb a többieknél.


Minden nyelvet meg lehet tanulni otthon, manapság, amikor van internet, meg különösen jók ehhez a feltételek.


Tanár nélkül csak akkor tudsz nyelvet tanulni, ha tudod, hogyan működik egy nyelv, vagyis tudod, mit kell elsajátítanod. Ha egy idegen nyelven se tudsz, akkor nem hiszem, hogy birtokában vagy ennek a tudásnak.

2011. aug. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!