Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Középfokú angol nyelvvizsgához...

Középfokú angol nyelvvizsgához tudni kell mind a 12 igeidőt?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 23:18
 1/8 Tetszik a ***** válasza:
79%

Igen, 12 igeidő van, viszont csak ki kell tudnod fejezni magad. Én szóbelin csupán 2 igeidőt használtam, ha minden igaz. Present Simple - Present Perfect Simple. És átmentem. Az írásbelire érdemes mind tudni, mert nálam Origo nyelvizsga teszt részénél voltak nyelvtani kérdések, hogy döntsem el, hogy ez future perfect simple vagy f. p. continous.


Véleményem szerint nem olyan nehéz megtanulni az összeset, elég logikus, egy táblázatban az egészet össze lehet foglalni.

2011. aug. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösz szépen:) És gratulálok.
2011. aug. 14. 00:35
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha szigorúak akarunk lenni, idő 3 van (present, past, future), voice, aspect van több is: (perfective vs non-perfective, active vs passive, continuous vs simple).

Természetesen a hétköznapi életben (értsd a tanuló, tananyag szemszögéből és nem nyelvészeti megközelítésből) 12 igeidőt szoktak emlegetni, és bizony az MIND KELL középfokú nyelvvizsgára (na persze lehet h mákod van, és nem futsz bele egy future perfect continuousba :D), de igazából nem érdemes megkerülni egyiket sem, mert ha mondjuk 8 megvan már, a maradék 4-et simán be tudod illeszteni a kis "rendszeredbe", és úgy legalább teljes lesz a kép...

2011. aug. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
00:01: Két igeidőt használtál? Szégyen... És még sírnak az emberek ha meghúzzák őket a vizsgákon, hogy nehéz volt. Ez szánalom gyerekek.
2011. aug. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kösziköszi:)
2011. aug. 14. 13:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, mindet tudni kell. Az "igeidők" nélkül az angolban nem lehet bonyolultabb dolgokat kifejezni. A középfok azt jelenti, hogy az ember már bármiről tud beszélni vagy írni, ha nem is folyékonyan és nem is szépen. Középfokhoz már nem elég a jelenidő ("kérek enni" stb.).


Az meg csak legenda, hogy "az angolok is csak ... igeidőt használnak". Persze, a debilek csak annyit, de a nyelvet tanuló célja nem az, hogy őket utánozza.

2011. aug. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tudni kell. De ez a "jézusom 12 IGEIDŐ" ha nem is magyar, de amolyan nyelvtanuló-mentalitás. Az angoloknak például fogalmuk sincs róla, hogy az ő nyelvükben 12 igeidő van, mert nekik annyira természetesek azok a különbségek, amiket nekünk meg kell tanulni, hogy fel se fogják tulajdonképpen, csak kifejezéseknek élik meg. És azt akartam írni, hogy mielőtt valaki elkezd parázni a "12 Igeidőtől", hogy az milyen nagyon bonyolult, meg hogy lehet őket nem összekeverni, ezek valójában három igeidő. Ha megérted, hogy jelen időben mi az egyzserű, a folyamatos, a befejezett egyszerű és a befejezett folyamatos között a különbség, akkor gyakorlatilag készen vagy. Csak csúsztatni kell onnantól kezdve, amihez csak az igealakokat és a segédigéket kell tudni. Nem olyan nagyon bonyolult ez, mint amilyennek hangzik. Viszont a passzívokat érdemes begyakorolni, mert kicsit néha megkavarhatja az ember.



"Az meg csak legenda, hogy "az angolok is csak ... igeidőt használnak". Persze, a debilek csak annyit, de a nyelvet tanuló célja nem az, hogy őket utánozza."



Azért ezzel kicsit vitatkoznék. Én már jópárszor voltam angol nyelvű országban, beszélgettem anyanyelvű emberekkel, de még életemben nem hallottam a Future Perfect Continuous-t passzívban élő ember szájából. Jó, nyilván, hogy használják, de szerintem az utca embere gyakorlatilag sosem.

2011. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*embert
2011. aug. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!