Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hülyének fog nézni a külföldi...

Hülyének fog nézni a külföldi pincér ha próbálok megszólalni a nyelvén?

Figyelt kérdés

Több kevesebb sikerrel, magamtól tanulom a nyelvet, de ha válaszol lehet, h nem mindent fogok érteni.

(Németet tanultam suliban, olaszul pedig itthon)


2009. ápr. 13. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog, dehogy is! :) Inkább jól esik neki, hogy a szeretett anyanyelvén próbálkozol.:) Segíteni fog, hogy megértsd őt- saját tapasztalatom olaszokkal ez.
2009. ápr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog hülyének nézni, segíteni fog, és ha másképp nem megy, legfeljebb mutogattok. :-)
2009. ápr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
:-) köszi megnyugodtam :) Tavaly a némettel próbálkoztunk, de olaszul beszélt mutogatott :) Szóval ő olaszul, én németül, mert nem mertünk megszólalni a másik nyelven, plusz, páromnak fordítottam magyarra :) Egy élmény volt :) De megfogadtam, hogy most olaszul próbálkozok, csak nehogy félreértsen valamit, és rosszul jöjjek ki belőle ...
2009. ápr. 13. 12:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi,próbálkozz nyugodtan! Neked is egy sikerélmény lesz!
2009. ápr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az hogy élmény lesz, az biztos :-) kérdés hogy jó lesz e ? :) Remélem nem ért félre semmit :)
2009. ápr. 13. 15:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nyugi, nyugodtan próbálgasd csak az ő nyelvén elmagyarázni, hiszen Neked is jól esik, ha egy külföldi magyarul szól hozzád. Te is kisegítenéd, és ha félreértés történne, nem hiszem, hogy hülyének néznéd:):)


Ugyan így lesz ezzel is. Ez a legjobb nyelvatnulási módszer!


-Tündérlány(17)-

2009. ápr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 2-szer jártam kint Velencében, nagyon kedvesek voltak, nem volt semmi probléma, ha valamit mégse tudtam, angolul kérdeztem, vagy megmutattam az étlapon :-) Amúgy én is autodidakta módon tanulom az olaszt, szóval vannak botlások, de érteni már kezdetlegesen megy, beszélni meg kigyűjtöm a legfontosabbakat, és út közben van időm betanulni.
2009. ápr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Abszolút nem fog hülyének nézni, sőt! Sokan el is várják, hogy az ő nyelvükön beszélj. Én éltem egy ideig Németországban és ha angolul akartam kommunikálni, akkor a németek németül beszéltek vissza. Van olyan, hogy hiába érti a nyelvet, nem fog angolul válaszolni. Sajnos tapasztaltam, hogy a külföldieket kinézik.
2009. ápr. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként velem pl. az a helyzet, hogy én óvodás koromtól tanulom az angolt, szóval alapból arra áll rá a nyelvem, az olaszt nagyjából megértem, és idén voltam kint Velencében a karneválon, nem megy még az olasz annyira magabiztosan, hogy egy köszönésen kívül többet automatikusan tudjak, szóval a pincér egyébként nagyon kedves volt, én angolul beszéltem, ő olaszul, megértettük egymást, egyébként azért a pár olasz szóért hálás volt, de nem volt probléma, az olaszok nagyon kedvesek, nem csinálnak nagy ügyet a nyelvi különbségekből, én ezt tapasztaltam :-)
2009. ápr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma értem haza. Az olaszok nagyon kedvesek voltak én is ezt tapasztaltam :) és örültek annak a pár szónak amit mondtam, néha alig értették, a kiejtés csak helyel - közzel megy, de ennek is örültek :) Visszavágyom :( A hazaút sírással kezdődött :(
2009. ápr. 19. 10:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!