Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Honnan tudok legjobban és...

Honnan tudok legjobban és leggyorsabban megtanulni németül?

Figyelt kérdés
Melyik könyvet ajánljátok? Már régóta tanulok iskolában németet, de szeretném otthon is tanulni, külön, saját tempóban haladva:)
2011. aug. 11. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Elmész Németországba dolgozni egy kommunikációs céghez, munkaidö után pedig nyelvórákra jársz.
2011. aug. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ha jól emlékszem könyvet kérdeztem...
2011. aug. 11. 10:33
 3/6 A kérdező kommentje:
de ha komolyan gondoltad akkor viszont köszi, ez is egy lehetőség. Csak sajna mint írtam még suliba járok, így eléggé húzós lenne kimennem N.országba dolgozni:)
2011. aug. 11. 10:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Idén érettségiztem előrehozottan 5-ösre németből , elmondom ,hogy miért megy nekem ez a nyelv. Iskolában tanulom már 10 éve , de nem itt tanultam meg nagyon sok dolgot , hanem otthon magamtól (olyanokat is amit suliban nem vagy csak felületesen vettünk) Ha rajtam múlna így visszagondolva biztos nem olyan sorrendben tanulnám a dolgokat , ahogyan azt az iskolában tanítják , sőt úgy se ahogy a legtöbb könyvben van. Szerencsére 7 éves koromtól minden nyáron járok ki Németországba , mert itt dolgozik apukám , de nem itt tanultam meg itt inkább csak a kedvem jött meg hozzá , mert szeretnénk egyszer majd ott élni. Nos hogy melyik könyvet ajánlaná? Német nyelvtan középiskolások számára Karácsonyi Lajos , Dr. Tálasi Istvánné én ebből tanultam meg nagyon-nagyon sok hasznos dolgot ez egy kb. 500 oldalas könyv 1990-ből még apukámtól kaptam. Nyelvtan az egész , de nagyon precízen , érthetően , szakszavakkal leírva , szó szerint minden benne van aki felsőfokú nyelvizsgázni készül annak se kell több nyelvtan , mint ami benne van. Nos nem tudom , hogy ezt hogyan tudnád beszerezni , nézegess neten , aukciós oldalakon vagy kérdezdd meg vmi ismerősöddtől. A hagyományos iskolai tankkönyvek a nagy átlagnak szólnak , nem pedig annak aki magától szeretne tanulni , tehát azokat hanyagold. Én azt javaslom h ha könyvet veszel , akkor ne olyat ami tankkönyv szerű , hanem amiben csak nyelvtan van. A nyelvtant jól megtanulod , aztán szavak a szótárból meg nézzél sok német nyelvű adást és hallgass zenét , garantálom h kenni vágni fogod a nyelvet! Ha a nyelvtan magas szinten tolod akkor már nyert ügyed van. Sokan mondják h "menj ki és ott majd megtanulsz" igen apám is megtanault fél év alatt egész jól németül , de úgy h naponta megtanult vagy 30 szót meg tanulta a nyelvtant!! Az , hogy ott vagy az a kommunikáció készségedet javítja és hallás utáni értésedet jelentősen!

Sok sikert!

2011. aug. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi szépen. a könyv amit ajánlottál beszerezhető a libriben, de nem tudom ez-e az

[link]

2011. aug. 11. 11:48
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez az,csak az enyém régebbi kiadás , de jó h újabb mert azóta változott a helyesírás is , szerintem nagyon jól járnál vele , én mindenképp ezt ajánlom!
2011. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!