Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent pontosan ez a mondat?

Mit jelent pontosan ez a mondat?

Figyelt kérdés

egy német szövegben volt 3 mondat,amit sehogy se tudtam értelmezni.

Das Unternehmen hatte das Gefühl,schlechter zu sein als alle anderen.

In drei Sekunden stand die Zeile.

Neunzig Prozent der Befragten fiel zu Ford spontan ein,dass das doch sind "die tun was"

Elnézést hogy ilyen kérdést teszek fel,de nagyon hálás lennék annak aki segítene ezt a pár mondatot lefordítani:)(nagy zöld kéz!):D


2011. aug. 3. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

1. mondat: Az volt az érzésem, hogy a vállalat rosszabb, mint bármely más.

2. mondat: A vonal három másodperc múlva.

3. mondat: A válaszadók 90%-a spontán esett a Ford, hogy ezek a "mi"..-> ezt nem tudom értelmesebben lefordítani.

Bocsi!

2011. aug. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A vállalkozásnak, (vállalatnak) az volt az érzése, hogy rosszabb, mint az összes többi (azt gondolta magáról, hogy rosszabb, mint minden más vállalat).

A második mondatot azért nehéz lefordítani, mert nem írtad meg, miről van szó a szövegben. Sok mindent jelenthet, pl. sor, sorozat, táblázat épületsor, stb.

A mondat jelentése: Három másodperc múlva állt a sor (sorozat, táblázat, ....? Nem lehet így kiragadni mondatokat, mert nem lehet kitalálni, mire vonatkozik.)

A harmadik mondat: A megkérdezettek kilencven százalékának spontán módon az jutott eszébe a Fordról, hogy ezek mégis olyanok, akik valamit tesznek, valamit alkotnak.

2011. aug. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vonatkozhat a "Schlagzeile"-ra is, ami pl. a sajtóban vezércímet jelent.
2011. aug. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hú nagyon szépen köszönöm a válaszokat,különösen a 2. válaszolónak(persze az első válasznak is örültem)Ilyenkor ha valaki segít lefordítani,akkor már megtörténik az ahha-efektus,hogy tényleg ez hogy is nem jutott eszembe.Úgylátom másodikválaszoló hogy neked nagyon jó képességeid vannak,így azt szeretném kérdezni,hogy néha-néha ha van egy pár mondat,amivel nem boldogulok,akkor esetleg tudnál-e nekem segíteni?Most készülök a nyelvvizsgámra és mindig vannak olyan mondatok amik kifognak rajtam.Ha nem terhellek ezzel,akkor irtó hálás lennék ha itt(vagy esetleg msnen)kérdezhetnék tőled:)
2011. aug. 3. 23:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyelvtanár vagyok, szívesen válaszolok itt a fórumon, kérdezz nyugodtan, akár nyelvtant is.
2011. aug. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor igénybe venném a segítséget:)

Így szól ez a szövegrészlet:

Ich finde,das solltten alle Menschen tun dürfen.Noch länger zu arbeiten ist doch nicht gut.Und so könnten auch die jugen Leute eine Stelle finden.

Ezzel kapcsolatban nyelvtani kérdésem is lenne,hogy hogyan lehet egy mondatban 2 (módbeli)segédige,és még hogy a második mondatban mit keres a zu,az teljesen érthetetlen számomra:D

remélem nem veszek el sokat az idődből,nagyon hálás lennék a segítségedért:)

2011. aug. 10. 22:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!