Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Helyes ez a szórend? (Német)

Helyes ez a szórend? (Német)

Figyelt kérdés

"Du weiß, warum jetzt ich komme."


Oké, csak egy kezdő német tanfolyamot végeztem el, de ilyen szórenddel még nem találkoztam. Vagy csak kivan emelve a 'jetzt'? De akkor sem helyes, azt hiszem. Bár német filmben hallottam, szóval előfordulhat, hogy nem helyes, és igen-igen, tudom, hogy még nem tartok ott beleköthessek, de nagyon érdekel:( Köszi!


2011. júl. 22. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Nekem a szórend helyesnek hangzik.
2011. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Indokold meg, légyszi! Nem azért, mert nem hiszek neked(németben mindenkinek elhiszek mindent. szóval ha valaki elakarja hitetni velem, hogy van olyan német szó, hogy spagettiszörny..hajrá!)csak még érted, tanulok, szóval légyszi, jó lenne tudni, hogy miért:) Bár még nem tanultam, hogy hogy milyen szórend van ha kérdőszó után állítómondatban, de nem gondoltam volna, hogy van valami:D De ez nem KATI, azt hiszem, mert akkor az ich előbb lenne mit a jetzt. Szóval tudni szeretném, leírnád nekem?:)
2011. júl. 22. 22:38
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem helyes a szórend. Valóban KATI kell, de az nem ez. A "du weißt" rész az sima szórenddel van, utána pedig:


Du weißt, warum(kötőszó) ich(alany) jetzt(többi) komme(ige). Itt a "warum" amiért-et jelent.

2011. júl. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Itt a "jetzt" alapesetben kiemelt mondatrész! A kiemelt mondatrész MINDIG az alany előtt áll!!!!!!!!!!!! Így is érvényes a KATI szórend! Csak a jetzt hangsúlyos a mondatban! Amúgy meg sok furcsa, számodra érthetetlen mondattal találkozol majd még, ha német szöveget hallgatsz! (persze nem tananyagot, mert az úgy van felépítve, ahogy neked meg kell tanulnod)
2011. júl. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek:)mentem a plusz.
2011. júl. 23. 20:00
 6/8 A kérdező kommentje:
ment*
2011. júl. 23. 20:00
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

valóban nem helyes a szórend, warum után (ha mellékmondatot vagy ha úgy tetszik, KATI szórendet vezet be) ugyanaz a szabály, mint "dass, wenn, weil, ob" után, az ilyen "w"-sekről meg tudod jegyezni, wenn, weil, wie, wann, wo, woher, wer, was, worüber, woraus, wohin, worauf,...


a többség igazából (ha nem tőmondatokban beszélsz) akkor az ilyennel jön, mint ahogy magyarul is inkább szerintem ezeket használjuk, csak nálunk nincs ilyen szórend dolog..


amúgy ne aggódj, ha filmben "helytelenül" hallod a tanfolyamon elmondottakhoz képest, a németeket legtöbbször egyenes szórendben hallod beszélni akkor, amikor KATI szórendben kéne beszélnük, tehát zum Beispiel: balblabla, weil ich (!)hab(e)(!) das nicht gewusst

2011. aug. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Úú köszönöm!:D <3
2011. aug. 14. 21:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!