Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A cigány nyelv (nyelvek)...

A cigány nyelv (nyelvek) melyik nyelvcsaládba tartozik (tartoznak)?

Figyelt kérdés
2007. júl. 6. 17:57
1 2
 1/13 anonim válasza:
73%
Ami létezik a földön mindegyikből loptak egy kicsit :) Meghatározhatatlan
2007. júl. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A lovári indoeurópai, azon belül indoiráni.
2007. júl. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Nekem egyik tanár azt tanította hogy a cigányok magyarok, a másik azt, hogy románoktól származnak na és india is felmerült.

Szeritnem manapság ez már nehezen megállapítható...

2007. nov. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
a cigányok tudtommal indiából jöttek és keveredtek a különbözö népekkel és innen-onnan mindig loptak egy kicsit
2007. nov. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Mindenhonnan loptak egy kicsit... pfff ezt mindenki tudja.


de a nyelvből is loptak?

2008. márc. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
A cigányok az észak-indiai Pandzsábból jöttek úgy ezer évvel ezelőtt. A nyelvük az indoeurópai nyelvcsaládba és az indoárja nyelvek közé tartozik. Maga a cigány nyelv a hindinek egy erősen torzult változata, de hasonlóságok felfedezhetők. Rokona még a gudzsarátinak és a maráthi nyelvnek is :). Elkezdtem hindiül tanulni, azért tudom így :))
2008. ápr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha jól tudom, az emberszabású majmok nyelvéből vették a legtöbbet.
2009. febr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
igen, a nyelvet is úgy lopkodták össze :) ezért olyan könnyű megtanulni, ha már tanultál valamilyen nyelvet plusz tudsz magyarul...annak idején ki is használták ezt a diplomára várók :) gyorsan pikkpakk lenyelvvizsgáztak cigányból mert azt annyira könnyű volt megtanulni...sajna ma már nem fogadják el épp emiatt... én 14 éves koromban 2-3 hét alatt megtanultam alapszinten kommunikálni cigányul egy kis cigánybarátnőmnek köszönhetően...és a legtöbb szavuk tényleg már létező nyelvekből van összerakosgatva, max egy nagyon picit változtattak rajta...pl: sukár = sudár, ami egyenlő a széppel...csak egy betűt változtattak meg :D, vagy tu=te, vagy pl hogy ne csak magyarból lopott szót írjak: mé= angolul me, azaz én :)
2009. márc. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%
Az utolsó válaszolónak üzenem, hogy nincs igaza, mivel a sukár szónak semmi köze a magyar "sudár"-hoz, hanem éppen a hindi "sundar" /szundar/ szóhoz, ami szépet jelent, valamint a hindiben is van tu mint személyes névmás
2009. márc. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
a sudárhoz jobban hasonlít, de ha igazad is van, kedves előző, az is lopott :)
2009. márc. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!