Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az alábbi linken...

Mit jelent az alábbi linken látható jel?

Figyelt kérdés
[link] Már több helyen láttam, felsoroláskor elválasztóként, ilyesmi. Mit jelent?
2011. júl. 20. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
az szerintem egy dollár-jel. de ha nem az, javítson ki valaki.
2011. júl. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
igen,szerintem is dollár!
2011. júl. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Itt ár mellé van írva, tehát szerintem is egy leegyszerűsített dollárjel, de amúgy az egyszer áthúzott nagy S betű nekem valahonnan rémlik... Matekból talán, vagy kémia, fizika, nem emlékszem.
2011. júl. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt a dollar jele, semmi mas.

Utolsohoz hozzaszolva. "Regi" szabaly szerint, ketszer athuzott S az utalt az amerikai dollarra, az egyszer athuzott az ausztral dollarra. Regebben ezt meg tanitottak az angol teruleteken. Most mar majdnem mindenhol csak egyszer van athuzva. lustasag, ujabb divat szerinti rovidites ez is.


Matematikaban is hasznaljak, S-nek emlegetik, de vegul is egy kezzelirott nagy E-nek nez ki, athuzva, nem S-nek.

2011. júl. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!