Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Meg lehet akcentus nélkül...

Meg lehet akcentus nélkül tanulni egy nyelvet?

Figyelt kérdés

Meg lehet akcentus nélkül tanulni egy nyelvet?


Mielőtt jönnének a szokásos nem válaszok azéé csekoljátok le ez a videót. Azé nem semmi a csávó. és azé a magyart megtanulni így beszélni a legnehezebb.


[link]


2011. júl. 18. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

akarat kérdése szerintem az egész... Végül is mi magyarok is megtudunk tanulni akcentus nélkül beszélni angolul vagy németül ... De azért,hogy egy Kínai ember így:) Hihetetlen:)

De szerintem lehet...ezek szerint meg biztos:)

2011. júl. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Meg lehet akcentus nélkül tanulni egy nyelvet?"


Igen, ha gyerekkorban kezdődik a nyelvtanulás, pl. valaki idegen nyelvi környezetben nő fel vagy az egyik szülőjének az adott nyelv az anyanyelve.


Felnőtt korban csak nagyon speciális képzéssel, hosszadalmasan, nehezen lehet. A legtöbb embernek nem sikerül. Arnold Schwarzenegger 43 éve él az USA-ban, és még mindig van akcentusa.


Ahhoz, hogy valaki akcentus nélkül beszéljen idegen nyelven, komoly tehetség kell. A nagy többségnek ez nem sikerül.


"Azé nem semmi a csávó. és azé a magyart megtanulni így beszélni a legnehezebb."


Aki beszél, nem átlagos ember, hanem jóval sikeresebb, intelligensebb. Másrészt többnyelvű környezetben nőtt fel, ami nagyon jót tesz a nyelvérzéknek. Harmadrészt ujgur, és ha az ujgur részletből megfigyeled, annak a hangrendszere nincs nagyon távol a magyartól. Negyedrészt még ő sem beszél teljesen akcentus nélkül. Egy átlagos ujgur nem tudna így megtanulni magyarul, egy átlag angolról pedig ne is beszéljünk.

2011. júl. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

20:46


"Végül is mi magyarok is megtudunk tanulni akcentus nélkül beszélni angolul vagy németül ..."


Pontosabban sokan állítják magukról, hogy akcentus nélkül beszélnek angolul/németül, az angolok meg elég udvariasak, hogy ne szóljanak, hogy ez közel sincs így.


"De azért,hogy egy Kínai ember így:)"


Egy han kínai (mondjuk egy pekingi) számára a magyar sokkal keményebb dió, mert a magyar hangrendszere nagyon távol áll a kínai nyelvétől. Ez itt viszont egy ujgur, az anyanyelve hangzása nincs messze a magyarétól.

2011. júl. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

09:48:

Én a 20:46-os vagyok:)

Hát nem tudom én Írországban lakom és nekem megmondták keményen,hogy akcentussal beszélek...Barátomnak meg azt hogy nem:)

Azért ha egy olyan környezetben laksz 2-3 éve és sokat mozogsz körülöttük akkor átveszed azt az akcentust:)

Pl.Itt az Ír akcentus sokak számára elég érthetetlen...Meg nekem is azt mondjuk,hogy úgymond "hülyén" beszélem az angolt...pedig nem csak itt így értik meg:)

Mert itt nem úgy mondod vizet ,hogy "Vótör" ahogy tanultad hanem "wásör" vagy egy másik példa a macska..azt is úgy tanultad elvileg,hogy "ket" itt meg kissé hasonló a készpénzhez ami a "kesh" .

Szóval ha olyan környezetben vagy ahol kemény akcentussal beszélik az angolt...átveszed..Persze otthon nem tanulsz meg így...De itt ha rá vagy kényszerítve és máshogy nem érti meg akkor muszáj:)

2011. júl. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Újgúr testvéreinkkel nyelvrokonságban állunk az idők kezdete óta.
2011. aug. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*Ujgur
2011. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!