Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Meg lehet tanulni egy fiatalna...

Meg lehet tanulni egy fiatalnak külföldi akcentus nélkül beszélni az angolt?

Figyelt kérdés
Anyanyelvi környezetben egy 21 éves, aki anyanyelvi szinten beszél és ír angolul meg tud egyszer úgy tanulni, hogy már az a kis akcentusa se legyen? Ez idővel el tud tűnni vagy kellene speciális tréning? Akármennyire trenírozom magam, egy kis akcentusom mindig "visszamarad".
2009. márc. 22. 03:12
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Az angol az a nyelv, ahol ez a legkevésbé feltűnő, hiszen az angolok, amerikaiak, asztrálok.... stb mind rengeteg akcentussal beszélik. Hangképzésen múlik, amire vagy van tehetsége valakinek, vagy nincs. Én több felé éltem angol nyelvterületen, több akcentussal is beszélem az angolt. (egy idő után megtanulod utánozni azt, amit a környezetedben beszélnek), a párom csak egy akcentussal beszél.

Tehát ne izgasd magad, hangképzéssel ugyan javíthatsz a dolgon, de lehet szexepiles is az akcentus.

2009. márc. 22. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Itt akcentus alatt nem angolon belüli akcentust, hanem külföldi akcentust értettem. Nem azzal van a gondom, hogy nem ismerem a regionális dialektust, mert az jól megy, hanem azzal, hogy az intonációm pl. még mindig kicsit eltérhet, mert még néha én is hallom, hogy sántít a dolog. A hangképzés meg sajnos olyan dolog (legalábbis tapasztalatom szerint), hogy addig tudsz szinte akcentus nélkül beszélni, amíg minden nap csinálod a gyakorlatokat. Tehát nekem 20 év múlva is minden nap csinálnom kell a speciális gyakorlatokat naponta?
2009. márc. 22. 04:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog feltűnni, hogy akcentusod van, mert angliában is rengeteg akcentus él. Elfogadják annak, hogy ahonnan jöttél így ejtik ki a szavakat. Ha minden nap rá leszel szorulva az angol beszédre, megtanulod rendesen, majdnem anyanyelvi szinten beszélni.
2009. márc. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Már anyanyelvi szinten beszélek, de még mindig van, mikor pár hangot másként ejtek. A férjem ilyenkor mondja, hogy előjön egy kicsit az akcentusom. Egyébként nem Angliában élek. Ott tényleg minden városban teljesen máshogy beszélnek.
2009. márc. 22. 07:50
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hogy úgy érzem, elértem egy olyan szintet ahol már nem tudom magam tovább képezni.
2009. márc. 22. 07:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne zavarjon. Évekig éltem az USA-ban (nem nagyon lehet érezni, hogy magyar akcentusom van), sokszor szórakoztunk azzal, hogy próbálták kitalálni milyen akcentusom van, jó partytéma volt. Engem soha nem zavart, sem a munkámban, sem a magánéletben. Bátyám még mindíg kint él, neki erősebb a magyar akcentusa, de őt sem érdekli. A gyerekeink úgyis az iskolában tanultat beszélik. Mindketten megtanultuk a Keleti parti, Washingtoni akcentust és az jó volt mindenhol. (kivéve London, ott a "tanult" angolt szoktam beszélni.)
2009. márc. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Idő és meg lehet szokni, ha hallod, egyébként meg, ahogy fentebb írták, ne zavarjon, mert még azoknak is eltérő, akiknek ez valóban anyanyelve.
2009. márc. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

El kell, hogy keserítselek.

3 éves korban a beszédközpont az agyban áthelyeződik. Ha addig nem tanultad meg egy nyelv hangzókészletét, után amár nem fogod tudni megtanulni anyanyelvi módon.

A tökéleteshez közelíthetsz, de néha-néha ki fog lógni akkor is...

2009. márc. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem.
2009. ápr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha sokat beszélsz angolokkal, akor egy idő után természetesen eltűnik az akcentusod, sokkal jobban fogod érezni a nyelvet, és már szinte észre sem veszed, de angolul gondolkodsz, ez megesett már velelm is, amikor kiköltöztem amerikába, elég nehéz volt visszaszokni az itthoni dolgokra :)
2010. máj. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!