Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az olasztudás mennyiben...

Az olasztudás mennyiben segíti a francia tanulását?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk majdnem felsőfokon vagyok olaszból, és franciából megvan az alapfok, akkor egy év alatt ha nekifekszem, meglehet a "majdnem felsőfok"?
2011. jún. 2. 06:33
1 2
 1/12 anonim válasza:
64%
hát sztem a spanyollal egyszerűbb dolgod lenne, legalábbis ha mondanak egy spanyol mondatot a 70%-át ki tudom következtetni az olaszból. a francia kicsit más tészta, csavartabb és körülményesebb nyelv, de az igék ott is hasonlóak. de ha nekifekszel és elszánt vagy sztem nem lesz gond.
2011. jún. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem se lehet különösebb gond, mert az olasz alapján -amikor az ember megszokta a francia kiejtést- könnyen felismeri az olaszból ismert szavakat.
2011. jún. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
28%
Előfordulhat h ukadályozza...Mint amikor vki magas szinten beszéli az angolt és németezni kezd:)
2011. jún. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

miért akadályozná?


Sose értettem, nekem semmit nem befolyásolt a németnél, hogy előtte angolul tanultam. Más volt és kész.

2011. jún. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Az olasztudás mennyiben segíti a francia tanulását?"


A szavak kb. 70%-a hasonlít. Aki tud spanyolul, az némi erőfeszítéssel el tud olvasni egy egyszerű (nem irodalmi) francia szöveget. Gondolom, az olasz felől is kb. ez lehet a helyzet, bár lehet, hogy az olasz távolabb van a franciától.


A felsőfokú nyelvvizsga megszerzésében jóval kevésbé segít egy előzetes olasztudás, mint mondjuk az alapok elsajátításában vagy a passzív szövegértésben. Talán 20-30%-kal rövidülhet a tanulási idő.

2011. jún. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:) Egyébként azért kérdezem, mert olaszos osztályba járok, francia lesz a második nyelvem, ami a gimi végére alapfokon lesz meg heti 4 órában. De én utána külön szeretnék ráfeküdni a nyelvre, mert az alapfokot nagyon kevésnek tartom.

És egyébként szoktam sűrűn forgatni a francia szótárat, és nagyon sok szó tényleg hasonlít az olasz formára.

2011. jún. 2. 18:30
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Annyiba segít,hogy ha tudod olaszul az összes szónak a névelőjét akkor az a franciába segít,hiszen 80%-a ugyanaz a névelő.
2011. jún. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Beszélek spanyolul is, olaszul is és franciául is. Az olasztudás nagyon sokat segít a francia tanulásában, mert a két nyelv nyelvtana és szókincse szinte teljesen megegyezik. Bár hangzás tekintetében az olasz és a spanyol hasonlít leginkább egymásra, minden más szempontból (nyelvtan, szókincs) a francia és az olasz áll közelebb egymáshoz.
2011. jún. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

jajj de örülök ennek:)

akkor szerinted sikerülhet a tervem, vagy ez azért túl erős?:D

(mármint ez az 1 év alatt franciául alapról majdnem felsőre)

2011. jún. 5. 21:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy év rátanulással alapfokról a felsőfokot túlzásnak érzem, a hasonlóságok ellenére a francia jóval nehezebb nyelv az olasznál. De ha tényleg sokat foglalkozol vele, egy erős középfokú szinten meg tudod tanulni.
2011. jún. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!