Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mik a spanyol nyelv nehézségei...

Mik a spanyol nyelv nehézségei, milyen a mexikói élet?

Figyelt kérdés
Én egy 15 éves lány vagyok,nem valami gazdag családban élek,de persze meg van mindenünk ami kell,ki szeretnék törni innen és nagyon komoly terveim vannak a jövőmet illetően.Sok célom és álmom van.Először is egyszer nagyon szeretnék orvos lenni,spanyolul szeretnék tanulni és a legeslegnagyobb álmom az,hogy egyszer kiköltözzek Mexikóba örökre és családot alapítsak(kb. 1éve született meg bennem).Ami rám leginkább jellemző:maximalista,szorgalmas,kitartó és igen komoly lány vagyok.A szorgalmamat kiemelném,mert nagyon sok mindent evvel érek el,rengeteget tanulok.Sokan nem értenek,és kevés barátom is van,míg a többi korom beli élvezi az életet, én közben nagyon sokat gondolkodok arról milyen lesz a jövőm,mit kell tennem.Viszont a legrosszabb bennem hogy félénk vagyok,visszahúzódó és kevés az önbizalmam,ez a legnagyobb problémám és mindig gyengének tartom magam,tudom hogy egyszer meg kell változnom,mert tisztában vagyok avval hogy nem lehetek ilyen életem végéig,nem hiszek magamban.Bocsánat hogy leírtam milyen vagyok,ez csak egy kis kitérő volt.Azt szeretném megtudni mik a spanyol nyelv nehézségei(angolt tanulok és nincs vele problémám) és milyen a mexikói élet,bármi amit tudtok róla,saját tapasztalatok...stb,engem nagyon érdekel.Majd ha már itt Mo.-on elvégeztem mindent ami kell akkor ott egy jó orvosi állást szeretnék magamnak.Persze tudom hogy még az álmaim,céljaim változhatnak,de nem akarom hogy megváltozzanak,mert tényleg csak ezért,ezekért a dolgokért élek,hogy egyszer,majd ott boldog lehessek,és ha kell addig keményen tanulok,csak tényleg ez a félénkség,önbizalomhiány megöl.A lényeg az,hogy bármilyen segítséget elfogadok,remélem tudtok valami biztatót írni,a nyelvről és Mexikóról.
2011. máj. 27. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért jó az, hogy óránként kiírod ugyanazt a kérdést? Egy és egynegyed óra múlva ismét ki fogod írni?
2011. máj. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
óóó bocsánat,nem direkt küldtem kétszer....
2011. máj. 27. 23:52
 3/8 anonim válasza:
88%
Én imádom Latin-Amerikát és a spanyol nyelvet, jó ötletnek tartom a Mexikóban való életet :) A spanyolról: ha tudsz angolul utána könnyebb lesz, persze nem ugyanolyan a két nyelv, de vannak szavak, amik nagyon hasonlítanak. Szerintem nagyon szép ráadásul könnyű, logikus nyelv. Ha orvos szeretnél lenni, akkor egy kis latin pluszpont, és a latinnal a spanyol kicsit könnyebb. Én tanultam latint, nem olyan sokkal könnyebb vele a spanyol, de van egy alap, ahonnan el tudsz indulni. Mexikóról... Mexikóban az a baj, hogy van aki nagyon szegény, és van aki átkozottul gazdag. Ha ki akarsz menni azt egy biztos alappal tedd, és akkor majd megtalálod a helyed. Sok szerencsét! :)
2011. jún. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
húú köszönöm ezt a jó választ! Végre valaki.:D Természetesen alappal szeretnék innen elutazni,ha már minden meg lesz ahhoz hogy ki tudjak menni,remélem majd egyszer elérem...:)
2011. jún. 3. 14:28
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Spanyol nyelv nehézségeiről annyit, hogy hasonlít a magyarhoz sok szempontban. Van benne ragozás (ami, ha tanultál angolt kicsit nehéz lesz) és a 20 igeidejéből 16-ot folyamatosan, nap mint nap használ, és nem szeretik ha összekevered. Mint minden nyelvben, az alapigék (menni, írni, hallani, olvasni, lenni, birtokolni...) természetesen rendhagyóak. A "lenni" igének két fajtája van, ser és estar, egyiket akkor használod, ha az adott dologra valami mindig igaz (ser), a másikat ha átmeneti tulajdonságról beszélsz (estar). A Mexikóban beszélt spanyol ráadásul különbözik a többitől. Tudtommal 4 féle spanyol nyelv létezik: kasztíliai, amit Spanyolországban beszélnek és amit megtanulsz (kicsit zs-betűs); mexikói (ők nagyon sz-betűznek); kolumbiai (r betűk vannak kiemelve, az sz és d elmarad); argentín (kicsit portugálos, ilyen franciás-szóvégi elnyelős). A nyelvről azt is tudni kell, hogy a mimika és a gesztusok is teljesen mások. Egyébként a mexikói spanyol a legkönnyebb szerintem. Viszont, ha Mexikóba szeretnél költözni, legyél hívő, lehetőleg katolikus. A mexikói életről sajnos nem sokat tudok, barátnőm félig kolumbiai (ott is szültett), és ő tanított meg spanyolul, azóta szinte csak úgy beszélünk egymás között. Remélem valamennyit azért segítettem. :)

Ja a nyelvtanuláshoz ajánlom a következő könyvet: Király Rudolf - Tanuljunk könnyen, gyorsan spanyolul! Tesco és Coop üzletekben kb. 500 Ft, és nagyon jó.

2011. jún. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok a válaszodért,egyébként tudom hogy ott sok keresztény van,én is katolikus vallású vagyok.Gondolkoztam már sokat spanyol könyveken csak egyszerűen nem tudtam hogy milyet vegyek vagy hogy hol kezdjem,mert még soha nem voltam ilyen helyzetben,meg hogy valamit ennyire szeretnék,nem is tudod hogy mennyire jó a válaszod,köszönöm még 1x!!!! :'D A legelső lesz az hogy megveszem a könyvet és tanulom nyáron ezerrel!!! :D
2011. jún. 12. 14:58
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Igazán nincsmit, végülis erre való az oldal, nem? :D Egyébként ha már tanulod a nyelvet, írj e-mailt és gyakorolhatunk írásban. A beszédet, ha nincs társad hozzá, talán filmekből és zenékből meg tudod tanulni, de készülj fel rá, hogy gyors és pattogós. :)
2011. jún. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben,mindeféleképp szólok hogy hogy megy :) Nagyon rendes vagy :) Majd értesítelek valamikor fogalmam sincs mikor,de ehhez idő kell.
2011. jún. 13. 22:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!