Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Pécsen lehet valahol héberül...

Pécsen lehet valahol héberül tanulni?

Figyelt kérdés

Mármint az ivritre gondoltam, nem a bibliai héberre. Ha valaki tud tanárt, esetleg az árakról is szólna pár szót?

Egyedül sajnos nem nagyon boldogulok, a neten amit találtam, az a betűkhöz még csak-csak elég, de a továbbiakban nem tudok nagyon haladni.


2011. máj. 23. 22:24
 1/10 ZotyaPappa válasza:
44%
Épp ma hallottam a tv-ben, hogy Budapesten hamarosan indulni fog egy Héber-Magyar kéttannyelvű iskola.
2011. máj. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
És meg szabad tudni, hogy milyen élethelyzetben van szükséged a héber nyelvtudásra?
2011. máj. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első: ezt én is hallottam, de egyrészt nekem innen Bp kicsit messze van, na meg nekem csak nyelvtanár kellene, ez a kéttannyelvű suli meg gondolom középiskola, azon én már túl vagyok.


Második: csak úgy. "Miért ne" alapon. Nem mindegy?

2011. máj. 23. 22:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát, csak bibliait tudok mondani Neked Pécsett. De ha az nem érdekel, akkor meg mindegy.
2011. máj. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Végül is érdekelne az is, csak nem merném azzal kezdeni, mert úgy hallottam, hogy az sokkal nehezebb. Meg igazából kezdésnek tényleg a ma használt és használható formában szeretném megtanulni. Igazából nem nagyon vagyok tisztában, hogy a modern és a bibliai héber mennyire különbözik egymástól.
2011. máj. 23. 23:11
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Akkor megírom: a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskolán tanulhatod, nem minden félévben indul, a TO-n meg kell kérdezni. Papnövelde utca, nagy rózsaszín épület. Beiratkozva rendkívüli hallgatónak pár ezer forint egy félévre. Nem állítom, hogy hajjdehogynagyon fogsz tudni majd héberül, de alapnak nem rossz. Írással ismerkedni, alapokkal. Azt nem tudom, hogy egy vagy két féléves. De talán a tanár magánban is vállal.
2011. máj. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor ott fogok érdeklődni :)
2011. máj. 24. 07:08
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Pécsett van egy zsinagóga is valahol nem messze a főtértől, ha jól emlékszem, ott is lehet érdeklődni, hogy ők nem tudnak-e valamit javasolni az ügyben.
2011. máj. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

csak úgy. "Miért ne" alapon. Nem mindegy?



Hát azért annál nagyobb energia egy nyelvet elsajátítani. Én is gondolkodom, hogy unalmas perceimben megtanulok harangot önteni.

2011. máj. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De nem igazán értem, hogy a kérdés megválaszolásához miért fontos, hogy miért akarom megtanulni. Egyszerűen megtetszett. Először úgy voltam vele, hogy csak olvasni akartam megtanulni, mert elég sok nyelvnek tudom a kiejtését, és pl. olaszul, németül, oroszul és spanyolul nem beszélek, viszont olvasni tudok. Haszna nincs, de érdekel. Így voltam az ivrittel is, csak a betűket akartam megtanulni, de aztán arra jutottam, hogy akár meg is tanulhatnék valamennyire beszélni, főleg, hogy az egyik barátnőm évek óta mondogatja, hogy menjünk el egyszer Izraelbe nyaralni (anyagi okok miatt eddig még nem került rá sor, de meglehet, hogy jövőre összejön), akkor meg milyen jó lenne már, ha valamennyire beszélném az ottani nyelvet. Nem mintha nem értenének ott angolul, de ha külföldön járok, szeretem próbálgatni az ottani hivatalos nyelvet. Ennyi. Ez így elég kimerítő volt? Plusz még arra is gondoltam, hogy angolul tudni nem nagy kunszt, azt sokan beszélik, így az angol nyelvvizsgámmal nem sokat tudok felmutatni, akkor már valami más is jól jönne hozzá, az ivritet meg viszonylag kevesen beszélik, így pláne érdekel.
2011. máj. 24. 19:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!