Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Meg vagytok-e elégedve a...

Meg vagytok-e elégedve a középiskolai nyelvoktatással?

Figyelt kérdés
2011. máj. 8. 13:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

21:56


Hidd el, nálunk tucat számra lenne gyerek, aki lemondana a nyelvtanulásról, és a szülő is támogatná, mert egyik másik nagyon birka. Tisztelet a pár kivételnek.

Hányszor próbáltam meg őket azzal motiválni, hogy utánajártam mennyit keres ugyanazzal a munkával a dolgozó itthon, és külföldön. Bevittem nekik.

Meg mondtam, ha majd külföldre utazol.... "Miért mennék?"


Van egy csoportom 14 fővel, 5 ember az, aki minden órán rendszeresen dolgozik, tanul, van házija és felszerelése. 5!!!!!

2011. máj. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
nekem 2 angol tanárom is volt középiskolában. az egyik szigorúbb volt, a másik pont fordítva. több problémám is volt. ami a leginkább irritált, az a csoporttársak hülyesége. egyszerűen nem tudtunk haladni sehova, mert nem tanultak órára, ha felszólították őket, a legalapvetőbb dolgokat is elrontották, amit még ált. iskola alsóban kellett tanulni. így magamnak lenyelvvizsgáztam 10.-ben. a szigorúnál még próbáltak is tanulni, de bestresszeltek, a másiknál meg azért nem készültek, mert "úgyse érdekli a tanárt". + az utóbbi tanárnál nem volt sosem pozitív megerősítés, csak úgy elvolt magának mindig a tanárnő. nála valahogy nem volt meg az ösztönzés. pedig akár sokat is tanulhattak volna....
2011. máj. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Már elnézést a tisztelt pedagógus/tanár/oktató személyektől, de szerintem nem a neveletlen gyerekeken kellene, hogy múljon mások nyelvtudása! Igaz, hogy nagyon rossz morális helyzetben esnek be a tanulók iskolába (én is csak nemrég voltam gimnazista), de azért azt lássuk be, hogy pl. az én (egyébként később, más tanárok által erősnek mondott)nyelvérzékemmel mennyi időbe is telt középfokú szintre eljutnom? Hm. Lássuk csak.


Általános iskola 3. osztályától tanultam németet, egészen gimnázium végéig. Ez 10 évet jelent. Német fakultációs voltam (emelt szintű érettségit szerettem volna tenni németből), de inkább otthagytam, mert gyakorlatilag SEMMIT nem tanítottak nekem gimnáziumban és így nem mertem bevállalni a magasabb szintű érettségit. A szüleimnek magántanárt kellett fizetni 1 évig, hogy elmehessek nyelvvizsgázni. Mivel nekem is feltűnt ez már gimiben, hogy te jó ég, hány éve tanulom (tanítják) a nyelvet, mégsem tudok semmit, magamban kerestem a hibát, hogy biztos én vagyok a hülye. Eredmény: nem éreztem magam sikeresnek (és itt most nem az 5ösökre, hanem a tényleges tudásra gondolok), tehát megutáltam a nyelvet is. Jó néhány év után most jutottam el odáig, hogy átismétlem a nyelvet, mert újra elkezdett érdekelni és már van benne sikerélményem is egy német barátnőm által.


Sajnos, nem volt akkor még lehetőségem kéttannyelvű gimnáziumba menni, pedig már akkor is tudtam, hogy sima gimnáziumi nyelvórákkal egyszerűen nem lehet eljutni stabil középfokú/társalgási szintre egy idegen nyelvből mert egyszerűen rossz a rendszer, vagy az oktató, bennem pedig hiába van meg a vágy a tudásra, egy nyelvet nem lehet pusztán szótározással megtanulni. Most mégis egyre nagyobb elvárás, egy nyelvvizsga már alapvetőnek számít a felvételizőknél és sajnos (csakúgy, mint nálam) ez a szülőknek súlyos pénzbe kerül!


Egy kis utóirat a nyelvszakos tanároknak: én az Önök helyében biztos, hogy nem szenvednék mások gyerekével, aki nem becsüli meg, hogy ingyen tanulhat... Elmennék egyéni vállalkozónak és szépen otthon fogadnám az idegen nyelvért fizető gyerekeket/felnőtteket. Tudom, hogy vállalkozóként sem könnyű, de én nem sokat gondolkodnék, mert az még mindig jobb, mint az a fertő, ami a közoktatásban van...

2011. máj. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!