Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Meg vagytok-e elégedve a...

Meg vagytok-e elégedve a középiskolai nyelvoktatással?

Figyelt kérdés
2011. máj. 8. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem anno a középsuliban egy nagyon kedves tanárnőm volt, de tanulni nem tanultunk semmit. A legtöbb órán csak beszélgettünk, nevetgéltünk, ilyesmi. Középszintű érettségin a legrosszabb eredmény 76% lett, de nyelvvizsgázni nem sokan mentünk. (Én egy hétvégi külön tanfolyamra jártam, meg általánosban is emelt óraszámban tanultam angolt, kb. ezen tudással tettem le a középfokú nyelvvizsgát.)

Volt ez két éve. Szóval biztosan iskolája válogatja, de tudás szempontjából nekem semmit nem adott sajnos. (De a tanárnőt nagyon szeretem azóta is. :) )

2011. máj. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem, bár én a másik oldalról szólok, tanár vagyok. Általános és középiskolában is tanítok angolt.


Nálunk lenne kezdő és haladó csoport, de persze 2-3 fővel nem indítható, így kénytelenek vagyunk levinni a ponthatárt a szintfelmérő után, ha kevesen érik el a halódóhoz meghatározott szintet. Ennek következtében visszaesnek azok a diákok, akik valóban haladó szinten vannak.


A 90%-át a tanulóknak nem érdekli az idegennyelv, azt a párat is akadályozzák, aki tényleg tanulna, és komolyan venné. Van hogy 2 óra hosszát készülök egy órára, hogy változatos, izgalmas legyen és közben tanuljunk is, amit jó páran a magatartásukkal akadályoznak. Akiket persze kirúgni nem lehet.


Tanítsak színvonalasan, minél változatosabban, úgy hogy az iskola tulajdonképp csak krétát, és egy rossz magnót biztosít, amin 4 másik tanárral osztozok. Magam pénzén veszek fénymásolópapírt, nyomtatom ki otthon a dolgozatokat, rejtvényeket, feladatlapokat, és projektesebb órákra veszem a színes papírt, színes ceruzát stb.


Az általánosban a legtöbb gyerek ingyen kapja a könyvet, amiből a következő évfolyamosok is tanulnának majd. Össze vissza firkálják, széttépik, elhagyják, mert ugye kifizetni nem kell, ha tönkreteszi. Felszerelése 1-2-nek van.


Én eltörölném a kötelező nyelvoktatást, tanuljon az, aki komolyan is gondolja.

2011. máj. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

*

és hangsúlyozzák a nyelvtanulás fontosságát, közben pedig egyre több gyereket zsúfolnak be egy csoportba, mert úgy gazdaságos. Az nem számít, hogy 6-8 fős kisebb csoportokban jobban lehetne az egyénekkel foglalkozni.

2011. máj. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én teljes mértékben. Legalábbis nálunk. Osztálynak a felének megvan a középfokú nyelvvizsgája. Nekem is, úgyhogy én elégedett vagyok :)
2011. máj. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szóval a válaszod nemleges. A nyelvet nem tanultad meg a középiskolában, ezért tanfolyamra kellett beiratkoznod (szüleid költségén, igaz?), de szereztél egy jó barátot az "adófizetők pénzén". Nem semmi! Remélem olvassa ezt az államtitkár asszony is.
2011. máj. 8. 14:21
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez a válaszom az első hozzászólónak szól, a többit még nem tudtam elolvasni.
2011. máj. 8. 14:23
 7/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igen, valóban lett egy kedves ismerősöm az adófizetők pénzén. :) A tanfolyamot igen, a szüleim fizették részletekben - nem mondhatnám, hogy jól állunk anyagilag, de a továbbtanuláshoz ők is tudták, hogy kell a nyelvvizsga, és ha ezt a középiskolában nem lehet megoldani, akkor azon kívül kell. Fél éven át minden szombat reggel nyolctól délig különórán voltam, ahol megtanultam félelem nélkül kommunikálni angolul, nagyon sok kifejezéssel bővült a szótáram, úgyhogy azt mondom, hogy hasznosnak hasznos volt, és a nyelvvizsgám is remekül sikerült.

2011. máj. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
igen-neumann,eger
2011. máj. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Egyszerűen tragikus, amit a kolléganő leírt. Hát igen, ezért nehéz a tanári pálya. Az eredmény nemcsak a tanáron múlik, de az eredményt, ill. az eredménytelenséget a tanáron kérik számon. Nagyon egyetértek azzal az ötletével, hogy csak az tanuljon nyelveket, akit tényleg érdekel. Mielőtt a tanuló választhatna az "igen" ill. a "nem" között, azért tájékoztatni kellene arról, mit ér ma egy szakma nyelvtudás nélkül. Tényleg meg kellene nekik adni a választási lehetőséget. Néhány év múlva garantáltan megváltozna a helyzet. Mind a szülő, mind a tanuló felismerné, hogy kell a nyelvtudás, és rögtön másképpen állna neki a kérdésnek. Csak egy évet nézzünk, mondjuk 100 órával. Azt szorozzuk be a legkisebb óradíjjal: 1500 Ft, az egyenlő 150ezer, igaz? És ez csak egy év. De szükség van minimum négy évre!

A tanár miért nem számolhatja el költségként az oktatásra fordított eszközök árát? Az alacsony fizetésével igazán nem lenne köteles finanszírozni az állam helyett a nyelvoktatást. Ezt ne csinálja. Helyette inkább tárja fel a nyilvánosság előtt ezt a szomorú állapotot. És írjon E-Mailt az illetékes helyre. A munkához szükséges költségeket mindenhol a munkáltató fedezi!

(A második hozzászólónak)

2011. máj. 8. 14:42
 10/13 anonim ***** válasza:

Azt kell mondanom, hogy az én tanárom viszonylag jó (bár néha úgy érzem nincs igaza nyelvtani kérdésekben, de hát én tanuló vagyok, ő meg tanár, így nincs meg a háttér ahhoz, hogy ténylegesen mondjak valamit e téren), de viszont amit a másik csoport tanáráról hallok az viszont szánalom, bár ez pedig ugyebár egyedül a diákok részrehajló véleményén alapszik.


De nem hiszem, hogy a "választható" nyelvtanulás feltétlenül hozna javulást, hisz azzal már a legtöbben tisztában vannak, hogy mára már kell a nyelvvizsga így azt fogják mondani, hogy "igen", de ettől még nem fognak feltétlenül időt is belefektetni, csak a látszat meg fog felelni nekik.

2011. máj. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!