Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem fogják fel az...

Miért nem fogják fel az emberek, hogy egy FÓRUM NEM MSN?

Figyelt kérdés

Bocsi a nagybetűért, kiabálás, és kiemelés egyben. Kiemelés, mert különben le se sz@rnák, és kiabálás, mert elegem van, hogy az emberek nem tudnak különbséget tenni a kettő közt. Itt nem a gyorsaságnak, hanem a pontosságnak kellene a lényegnek lenni. Könyörgöm, letörne az ujjatok, ha kiírnátok, hogy HOGY, SZERINTED, vagy egyáltalán VALAMI? Sokkal olvashatóbb, áttekinthetőbb kérdést eredményezne. Bár, akiknek ez is nagy falat, a központozásról, és helyesírásról már nem is beszélek... ahogy arról sem, mennyire bonyolult a GOOGLE használata...

L/19


2011. máj. 6. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Es most miért kiabàlsz??:)
2011. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 thegodswhip ***** válasza:
Sztem is meg kéne tudni különböztetni h vmi egy fórum vagy msn...
2011. máj. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Sztem meg átláthatóbb h ha rövidítéseket használunk.
2011. máj. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a második gondolom tréfál.
2011. máj. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És azt, hogy a gyakorikerdesek.hu nem fórum? Ez egy kérdezz-felelek webszájt, de nem fórum. Mégis sokan azt hiszik. Mondjuk én kiakadás helyett inkább elkerülöm, ha valami irritál.
2011. máj. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek, viszont nem ártana, ha példamutatásképp te is gyakorolnád ezeket az elveket. Szerintem a tagolás hiánya a legzavaróbb, vagy ha a rendszert megbontja a csupa-nagybetűs írás. F/18
2011. máj. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

tudod igazad lenne de ... nincs

pont fordítva van az internet a gyorsaságról szól

+ rohanó világban élünk

ezeket összerakod : voilá , mindenki gyorsan , sokat akar leírni

én ugyan nem msn-ezek de fórumon rövidíteni szoktam , így szoktam meg magam sem tudom miért

akit zavar az írja úgy ahogy neki tetszik , vagy nem olvassa végig ... ennyi nem kell ezen kiakadni


de a kérdésed pszichológiai oldalról megközelítve már érdekesebb

azonnal feltűnt hogy ilyen apró dolgokon milyen könnyen felhúzod magad , ez nem egészséges ! ha az életben is minden hülyeség ennyire zavar ami épp nem úgy történik ahogy te gondolod akkor az korai idegösszeroppanáshoz vezethet, ajánlom hogy látogass meg egy pszichológust relaxációs gyakorlatokért , vagy nyugtatóért


ezen kívül felsőbbrendűnek is érzed magad azoknál akik nem úgy csinálnak valamit mint ahogy te azt normálisnak találod , okosabban érzed magad náluk , jobbnak

ez sem épp jó , párkapcsolati problémák alapja lehet , ehhez is javasolnám a pszichológust


viszont van egy kis önbizalomhiányod is , kiemelés nélkül úgy érzed nem figyelnek rád ? klasszikus


ezen kívül még van egy olyan érzésem hogy nehezen fogadod el az új dolgokat , ha megnézed a külföldi fórumokat ott olyan rövidítések vannak hogy külön szótár kell hozzájuk

sőt már beszédben is nagyon sokat használnak

úgyhogy szokd meg szerintem , nem azt mondom hogy csatlakozz te is , mert ez jó hogy így gondolkodsz , csak vedd kicsit lazábban a többieket

2011. máj. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ide információkért jönnek az emberek, nem cseverészni. (arra ott az msn vagy a fórum, merthogy a GYK nem fórum!)

Az információ gyorsan kell.

Ha én kérdezek és válaszolnak, egyáltalán nem a helyesírás, a központozás vagy a rövidítések fognak érdekelni, hanem az, hogy megoldást kapjak a problémámra.


Rohadtul nem tudom megérteni azokat az embereket, akik folyton a helyesíráson puffognak.

Ide problémákkal, kérdésekkel jövünk, amikre gyors, és használható választ várunk, nem pedig doktori disszertációt tökéletes helyesírással.


Ha ott áll a kiskamasz leányzó, hogy megjött a baja, de nem tudja mit csináljon és itt kérdez, biztosan nem az fogja érdekelni, hogy az egyik válaszban hiányzik a mondat végéről a pont.


Ha nem tetszik egy kérdés stílusa, vagy a kérdező nyelvi igénytelensége, akkor nem kell elolvasni és válaszolni rá. Nem kötelező.

Ha mégis megteszed és leszólod pár betű felcserélése miatt (ej de sok ilyen agyalágyult van itt) akkor meg magadra vess, ha lepontoznak.


Szerintem a normálisabb többséget nem a helyesírás miatti rinyálás érdekli, hanem a konkrét válasz, amit megért akkor is, ha rossz helyen van a vessző.


Téged a rossz helyesírók és rövidítgetők zavarnak, engem meg azok, akik a valódi segítség helyett ilyen beszólásokkal bombázzák szét az oldalt és szítják az indulatokat.


Ide akkor gyere, ha kíváncsi vagy valamire. Könnyed cseverészésre, mások oltogatására és magyar nyelvoktatásra ott vannak a fórumok.


Ez az oldal egymás segítésére jött létre, nem pedig mások cseszegetésére.


Ha már mindenképpen fel akarunk háborodni valamin, akkor inkább a beszólogatós, oltogatós, indulatszítós nyomorodott lelkű, unalmas idejükben itt majmoskodó semmittevőkről kellene kérdést feltenni.


A kérdés a következő: "Mire jó az, hogy egyesek idejönnek, és valódi segítség helyett másokat oltogatnak a helyesírásért? Mit akarnak ezzel elérni? Miért jó ez nekik?" :P


Ha nem tetszik valami, akkor lapozz, és lépj túl rajta. Kívánom, hogy a "vmi" a "h" és a "szted" legyen a legnagyobb problémád az életben!

2011. máj. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy egyes emberek arra sem veszik a fáradságot, hogy végignézzék az előző kérdéseket, hátha már valaki kérdezett hasonlót, szerintem nem meglepő, hogy ennyire sok rövidítéssel találkozunk itt - és úgy általában szerte az interneten.


Mindazonáltal engem is nagyon irritál ez a sok spórolás (a hosszabb kifejezések rövidítését még megértem, mint pl. "szvsz", de hogy egy kötőszón is spóroljon az ember, az már tényleg sok, legalábbis nekem) - tenni azonban nem nagyon lehet ellene.


A kettővel előttem írónak pedig csak annyit, hogy a vesszők elé nem kell szóközt tenni - nagyon csúnya és nem megfelelően tagolttá teszi a szöveget.

2011. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!