Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az alábbi levél alapján...

Az alábbi levél alapján szerintetek csak barátságot vagy annál többet jelent a kapcsolatunk a fiú számára?

Figyelt kérdés

Kb. 1,5 hónapja találkoztunk. Egy héten keresztül napi szinten találkoztunk, amíg az adott országban tartózkodtam, ahol ő is lakik. Nem hozzá mentem, hanem úgy hozta a sors, hogy találkoztunk, majd összebarátkoztunk.

A hazautazásom előtt is szépen elköszöntünk egymástól. Azóta interneten tartjuk a kapcsolatot. Soha nem volt tolakodó, viszont kedves, tiszteletet adó.


Legutóbb ezt a levelet kaptam tőle. Ez alapján mit jelenthet a kapcsolatunk a fiú számára: csak barátságot, vagy már annál is többet?


Hello dear, how are you? i hope you are doing good now.

Now I am in <hely> to see my parents. Well I am sure you can come back to <hely> soon again!

If you need any help, I am always here for you all the time.

Can I do anything for you my dear?

Take care. Bye,


<név>


Ha valakire ilyen szövegkörnyezetben úgy utalunk, hogy "my dear", az, gondolom már vmennyivel több egy sima barátságnál....valami kialakulóban lehet?


2011. ápr. 13. 00:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon kedves baráti levél. Létezik szerelem első látásra, de azt ilyen távolságból nehéz "fenntartani". A szerelem első látásra is a továbbiakban napi megerősítést igényel. A távolság még a nagyon szoros köteléket is képes szétszakítani.

Ebből a levélből nem lehet arra következtetni, (és nem is szabad hiú ábrándokat kergetni)hogy a küldőjében szenvedélyes szerelem ébredt irántad. Ennek még a nyomát sem látom. De hogy szimpatizál veled, az egészen biztos. Arra lehet következtetni, hogy ebből a kapcsolatból még bármi lehet, még komoly kapcsolat is, amennyiben erre lehetőségetek nyílik. Közeledik a nyári szünet, próbáld megoldani, hogy minél több időt töltsetek együtt, akár nálad, akár nála. A levél alapján ítélve, minden esélyed megvan arra, hogy ebből a kapcsolatból még valami komolyabb szerelem is kialakuljon, annál is inkább, mert látom, hogy számodra sem közömbös ez a Rómeójelölt.

2011. ápr. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Dear és a levél mindig együtt jár..
2011. ápr. 13. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megkerdezhetem, hogy hova valosi ez a fiu? Mert vannak olyan orszagok, ahol ez a my dear alapveto stiluselem es mindenkinek mondjak meg nagyon mezes-mazasak tudnak lenni. Pl. egy torok siman minden lanynak mondana ilyet, egy amerikai tuti, hogy nem irna ilyen stilusban kiveve, ha valamit nagyon akar toled.
2011. ápr. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is baráti levél, nagyon kedves hangnemű, udvarias embernek tűnik. De nem hiszem, hogy ennyiből le lehetne szűrni, hogy többet akar-e.
2011. ápr. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az hogy mindenféle segítségét óldötájm felajánlja, meg a my dear, az szerintem biztató, hogy ez több. De nem biztos.
2011. ápr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akitől ezt a levelet kaptam, ő indiai.

Én is a "my dear" miatt kérdeztem rá. Mert az addig oké, hogy levélben a megszólítás az bevett szokásként a Dear xy,

Na de itt nem a név előtt áll, hanem önmagában, illetve my dear szókapcsolatban. Éppen ez miatt írtam ki a kérdést.

2011. ápr. 13. 18:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!