Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire nehéz a spanyol...

Mennyire nehéz a spanyol nyelvet megtanulni?

Figyelt kérdés
Egyszerűbb,vagy nehezebb,mint az angol?
2011. márc. 30. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

jóval összetettebb nyelv és jóval több energiát igényel, de azért ugy etudod nincs olyan h könnyű meg nehéz nyelv, mert van akinek aztán pont a komplexebbhez lesz "tehetsége"

én spanyolos vagyok, az angolt nagyon utáltam mindig, csak egy középfokot azért kényszerből letettem, de szal látom akét nyelv közti óriási minőségbeli különbségeket.

sztem csak akkor állj neki, ha van hozzá energiád, mert itt nemek vannak, durva és sokszor többértelmű ragozások vannak, ez nem napi fél órás dolog

2011. márc. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,mindenképp el szeretném kezdeni a spanyolt! Remélem lesz hozzá elég kitartásom és szorgalmam.
2011. márc. 30. 10:28
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Kb. mint az angolt. Az angol csak azért tűnik könnyűnek, mert sokan gyatra kiejtéssel tanulják meg (és úgy tényleg könnyebb), meg mert mindenhol körülvesz minket, ezért nem szokatlan.


Van, amiben könnyebb az angolnál (pl. egyszerűbb a kiejtése), meg van, amiben nehezebb (pl. több a rendhagyó ige).

2011. márc. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

jóóóó nyelv a spanyol ,hogy nehéz e?

ha kezdő vagy igen, mint ahogy én ,de ha már megy akkor nem:D

2011. márc. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sok nyelven beszélek, és a tapasztalatom az a nyelvtanulásban, hogy ha nagyon meg akarunk tanulni egy nyelvet, ha erős a motivációnk, akkor nem nehéz, akkor a bonyolult igeragozásokat is hamar megtanuljuk.


Az angol nem annyira könnyű magasabb szinten, mint amilyennek látszik pl. egy középfokú nyelvvizsga szintjéig. Ha azt elértük, utána jönnek az angolban a nehézségek, pl. a hatalmas szókincs, a segédigék ezernyi árnyalatú mellékjelentése, stb.

2011. márc. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

"ha erős a motivációnk, akkor nem nehéz, akkor a bonyolult igeragozásokat is hamar megtanuljuk."


Ez így van, mert a leghosszabb igeragozási táblázatnak is vége van egyszer. Általában hamarabb, mint egy mindössze pár száz szót tartalmazó szószedetnek.


"Az angol nem annyira könnyű magasabb szinten, mint amilyennek látszik pl. egy középfokú nyelvvizsga szintjéig."


Magas szinten minden nyelv nehéz, ennek megfelelően az angol is. Magas szinten sok ember a saját anyanyelvét sem beszéli. Pl. egy nyolc általánost végzett segédmunkás nem tudna letenni egy felsőfokú írásbeli nyelvvizsgát a saját nyelvén.

2011. márc. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Hokis Pas: te mennyi idő alatt tanultál meg egy új nyelvet?

mennyi az ideális idő amennyi alatt meg lehet tanulni?

2011. márc. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nincs egyértelmű válasz, mert motivációtól, időtől, és körülményektől függ. Az első a német volt, azt 9 évesen kezdtem tanulni. A második az orosz, 10 éves koromtól. 14 évesen kezdtem a latint, és 2 év múlva középfokú nyelvvizsgát tettem. A franciát 15 évesen kezdtem, az angolt 16 évesen, és az angolt életem során 5x hagytam abba, mondván, ez olyn nyelv, amit soha nem lehet megtanulni (aztán angol nyelv és irodalom szakos diplomát is szereztem)... Svédül kb. egy év alatt tanltam meg középfokó nyelvvizsga szinten, kínaiul 3 év alatt.

Az ógörögöt és a szanszkritot soha nem lehet annyira megtanulni, hogy ne adódjanak nehézségek (soha nem látott alakok, mondattani kirívó esetek, soha nem olvasott szavak, stb.)

Szóval nincs recept, egyéntől függ, és még az egyénen belül is attól, mennyire erős a motivációd, mennyi időt tudsz naponta nyelvtanulásra szakítani, mennyi minden mással kell foglalkoznod közben.

Én azt tanácsolnám, hogy az ún. "elveszett időket" is használd ki! pl. buszon, villamoson, sorbanállás közben, orvosnál várakozás közben mindig nálam van egy szólista, és magolom a szavakat. Máskor meg mp3-ban hallgatom buszon, vonaton, várakozás közben a hanganyagot. Fürdés, borotválkozás, öltözködés közben ha nem zene szól nálam, akkor valamilyen nyelvoktató hanganyag. Ha ezeket az időket összeadod, ezek alatt mind a receptív készségeidet fejleszted. Az új szavakat meg mindig tapadós cetlikre írkálom, és kiplakátolom pl. az íróasztalomra, hadd nézegessem addig, amíg a fejembe nem másznak.

Nagyon jó dolog pl. beszerezni anyanyelvi beszélőt, és kizárólag a célnyelven beszélgetni. Ma már az interneten rengeteg lehetőség van, én is levelezek sok nyelven olyan emberekkel (svédül, norvégul, spanyolul, németül, kínaiul, görögül...), akikkel közös érdeklődési körünk van. Sokkal többet lehet tanulni egy levél megírásával, mint amikor házi feladatot ír az ember, mert jóval erősebb a motivációm, amikor EL AKAROM MONDANI valakinek, milyen volt pl. egy kulturális élményem, mit láttam, hallottam.

Szóval meg kell ragadni minden lehető alkalmat, és kihasználni a "kieső időt" is - ezt tudnám tanácsolni.

2011. márc. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!