Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A "Wie viel Uhr haben wir? "...

A "Wie viel Uhr haben wir? " kérdés helyes?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy "hány darab karóránk van?", hanem arra, hogy "mennyi az idő?". Forrást is szeretnék kérni. Ha sikerül bebizonyítani a német tanáromnak, hogy ez helyes, kapok két pluszt.
2011. febr. 24. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



De a wieviel szó egyben van.

2011. febr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok toppon németből, de ez semmiképpen nem jelenti azt, "hogy hány óra van".

Csak azt, hogy "hány db óránk van"


A "hány óra van?" Úgy lenne, hogy "Wie spät ist es?"

2011. febr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De igen, helyes. Tudom, mert van német nyelvű ismerősöm, és használják. Első vagyok.
2011. febr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A magyar "Gyakori kérdések"-hez hasonló németországi fórumon a következőképpen hangzott el a kérdés:

"Wenn wir in Deutschland 20:15 Uhr haben,wieviel Uhr haben wir dann in Südafrika??"

És a válaszban, amit németországi tanárok adnak, a következő szerepel: "Da wir in Deutschland momentan Sommerzeit haben, ..." Tehát a "haben" az időnél használatos.

Vagy: "Welchen Tag haben wir heute?"

Vagy "Welches Jahr haben wir jetzt?"

2011. febr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem a forrást megadni. Egyébként sok van, az első válaszoló már több forrást adott meg, ezért én csak azt az egyet, amelyikre hivatkozom: [link]
2011. febr. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megkaptad a két pluszt?
2011. febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!