Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A franciák miért nem bírják...

A franciák miért nem bírják kimondani szó elején a H betűt?

Figyelt kérdés
2009. jan. 8. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A beszédben nem "betűket mondunk ki" hanem a hangzókészletet jelöljük betűkkel.


Mivel a francia nyelvben nincs "h " hangzó, ezért nem tudják rendesen kimondani, ugyanúgy nem ,mint ahogy az egyszeri magyar beszéli az angol nyelv hangzókészletét

2009. jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

A gyerekek, mikor megszületnek, bármilyen nyelvet képesek megtanulni tökéletes, anyanyelvi kiejtéssel beszélni. Kb. 10-12 éves korban azonban a gége fejlődésével gyakorlatilag rögzül az adott gyerek hangképzési palettája, így később már nem tudja (vagy csak nagyon sok szenvedés árán tudja) tökéletesen képezni azokat a hangokat, amelyek az anyanyelvében, vagy más, általa eddig tanult nyelvben nincsenek meg.

Mivel a francia nyelvben nincs magyar "h" hang, a franciák ezt egyszerűen képtelenek kiejteni, ha nem tanulták meg gyerekként.

2009. jan. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
A magyarok nem tudják kimondani a... most ezt hogy is írjam... mondjuk angolosan a th-t, ami két különböző hang is, ugyanaz modnjuk mint a görög delta a másik meg a theta, magyarul úgy mondják hogy D, meg sz, pl. Smith-et Smisz-nek ejtik, vagy a three az szree ami rendkívüli módon röhejesen hangzik! Vagy az angol W nem tudják kiejteni aminek semmi köze a V hanghoz! Na erre varjál gombot! Természetesen minden nyelvben vannak hangok amiket nem ismernek és egyes idegennyelvü szavak hülyén hangzanak! Remélem ezzel nem sértettem emg senkit csak azért fogalmaztam meg így mert nagyon finoman de mind ha egy kis megvetést éreztem volna a kérdésben!
2009. jan. 9. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

A nyelv fejlődése miatt nem mondják ki, a "h" mindig is néma volt. A spanyoloknál se mondják ki a h-t, de van helyette másik h betűjük, a "j" (jota, kiejtve hotá).

Van egy ismerősöm, aki jelenleg Peruban él, és ajmara nyelvet tanul. Na abban négyféle h betű van :)

2009. jan. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

"A magyarok nem tudják kimondani a... most ezt hogy is írjam... mondjuk angolosan a th-t, ami két különböző hang is."


Én is magyar vagyok, s kitudom mondani azokat a szavakat amiket állítólag a magyarok nem tudnak kimondani. a zöngés és zöngétlen th-t, a railway szó "lágy" V-jét is, stb. Sőt, ahogy olvastam, a magyar nyelv az ami a legalkalmasabb a nyelvtanulásra...ha igaz ez, ha nem, nálam ez megállja a helyét. Meg is jegyzik az angolok, hogy jó a kiejtésem. Ez is ezt támasztja alá.

2009. jan. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
A portugálok sem mondják ki, sőt úgy tudom a spanyolok sem. És a magyarok sem a szó végén, kivéve a doh szót. de a méh vagy a düh szavaknál helytelen a h hang kiejtése
2009. jan. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
23:41-esnek. Igaz, nagyon rosszúl fogalmaztam amikor aztmondtam hogy a magyarok nem tudják ki mondani a... ez általánosítás és helytelen! Ez csak úgy átlagos, de az eddigi angoltanáraimnak a fele tudta jól kiejteni ezeket a mássalhangzókat! a W lágy V-jét nem tudom hogy érted, de semmi köze nincs a V-hez! Talán közelebb ál a G-hez mint a V-hez, sőt, majdnem néma hang néhol, pl. Wait, sokkal normálisan hangzik ha az ember inkább ki sem mondja ha tudja, fonetikusan: Ueit, mind hogy Veit-nek ejtse ki, akármilyen lágyan! És a magyar nyelv, és nem akarom koránt sem leszólni, nem túl jó a tanulásra egy idegennek, úgyanis a nyelvtani szerkezete igen más, különleges és ritka, pontosabban ebben a nyelvcsaládban ahol tartozik a magyar a legtöbb ember által beszélt!
2009. jan. 11. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

"a magyar nyelv az ami a legalkalmasabb a nyelvtanulásra"

Én eddig úgy tudtam, hogy a magyar az egyik legnehezebb nyelv. Nem tudom mennyire lehet könnyű ezt megtanulni egy külföldinek...

Ha ilyen jó a kiejtésed gratulálok hozzá, én úgy gondolom, hogy az emberek elég nagy százalékának a tanult nyelvben más a kiejtése, nem tudjuk úgy kiejteni a szavakat ahogy egy anyanyelvű. Ezt bizonyítja a franciák H nélkülisége is! :-)

2009. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Meg is jegyzik az angolok, hogy jó a kiejtésem. Ez is ezt támasztja alá." Sosem fognak anyanyelvi beszélőnek nézni.
2014. aug. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!