Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik tankönyből tudnék...

Melyik tankönyből tudnék egyedül megtanulni ógörögül?

Figyelt kérdés
Meg szeretnék tanulni egyedül ógörögül, csak nem tudom, hogy hol kezdjem. Közép-haladó szint körülre gondolok, pl. Platónt olvasni. Angolul van egy egész jó tankönyv amit találtam: JACT Reading Greek. Ha nincsen magyarul semmi ehhez hasonló, akkor ezt fogom megrendelni. Nem nagy gond, mert egész jól tudok angolul is, csak szerintem a magyar nyelv szebb, líraibb. Főként emiatt szeretnék megtanulni ógörögül is és ha magyar szavakra asszociálnék rögtön, angol helyett, akkor szerintem az ógörögöt is (legalábbis az elején) szebbnek tartanám.

tegnap 04:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is szeretnék egy nyomtatott verziót. Mindenesetre addig is ezt találtam online magyarul:


[link]

tegnap 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Meg persze megvan még a régi időkből

Györkössy Alajos & Kerényiné Károlyné: Görög nyelvkönyv,

bár ott kicsit lapozgatni kell, mert a szövegek el vannak választva a magyarázatoktól.


Ebből nem találtam online teljeset, csak ismertetőt


[link]

tegnap 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezek a tankönyvek elegendőek lennének önmagukban egy elég alapos szókincs és nyelvtan elsajátításához? Azért kérdezem, mert az angol könyv (JACT) azt ígéri, hogy mindennapi tanulás mellett 1-2 év alatt el lehet végezni és onnantól kezdve pedig az antik írókkal lehet folytatni. Persze nem menne teljesen folyékonyan, inkább az lenne a lényeg, hogy lassan, szótározással megérteni, de azért már kicsit mélyebb szinten.
tegnap 13:26
 4/8 A kérdező kommentje:

Apropó találtam egy ilyet is:

[link]

tegnap 13:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom, mert a magam ógörög tudása még nagyon kezdetleges, nem tudom megítélni. Főleg latinnal foglalkoztam, ógöröggel csak érintőlegesen.
tegnap 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igazából a Maywald-Kerényi és a Farkas-Mayer-Kerényi könyvön kívül még van az Istenek beszélgetései tankönyv is.


[link]


Ez a három modern nyelvkönyv létezik magyarul.


A Maywald-nyelvtanon kívül létezik egy újabban magyarra fordított nyelvtan is:


[link]

tegnap 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még egy dolog: Az eredeti attikai görög, koiné és katharevusza szövegek tele vannak mondatrövidítő participium coniunctum-os szerkezetekkel, ami eléggé megnehezíti a szövegek megértését.
tegnap 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
ma 01:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!