Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Olaszt vagy a spanyolt választ...

Olaszt vagy a spanyolt választanátok?

Figyelt kérdés

Angol és német után szeretnék olaszul vagy spanyolul megtanulni. Olaszból korábban vettem pár órát csak akkor nem volt időm foglalkozni vele, most belenéztem a spanyolba is, az egy kicsit egyszerűbbnek tűnik az elején.

Melyik lehet hasznosabb itthon, melyiknek van értelme egy B2-es szintig megtanulva szerintetek? (Melyiket választanátok a mai világban?)



tegnapelőtt 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Közép-Európában az olasz keresettebb lehet a gyakorlatban. Másrészről az interneten az angol után a spanyol az egyik legtöbbet használt nyelv. Szóval attól függ, mit akarsz vele kezdeni és persze hogy neked melyik tetszik jobban.
tegnapelőtt 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mind a kettő tetszik, és amit leírtál, ezeket tapasztalom én is, így nehéz a döntés.

Elérhető anyag ugyanannyi van mindkét nyelvhez?

Nyelvtanilag melyik a bonyolultabb B2-ig?

Az angolt (németet) valamelyik esetleg jobban kiegészíti/ segítik egymást a nyelvtan szintjén?

Egyedül valamelyik könnyebben tanulható?


Ha esetleg mind a két nyelvet meg akarnám tanulni melyikkel érdemesebb kezdeni?

tegnapelőtt 20:13
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Én az olaszt választottam.
tegnapelőtt 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudtam dönteni így mindkettőt tanultam. (Magas szintre jutottam mindkettővel.)


Azt tanácsolom, hogy ne azt nézd, hogy melyik tűnik könnyebbnek, mert csalódni fogsz. Mindkettő más miatt nehezebb.


Munkával kapcsolatban: jóval többen kerestek olaszos állással, mint spanyolossal, hiába beszélnek sokkal több országban spanyolul.


Bármelyikkel kezdheted, én az olasszal kezdtem, mivel arra volt lehetőség, a spanyolt jóval később kezdtem el. De fordítva sem lett volna nagy különbség.


Mivel nem tanultál még latin eredetű nyelvet én azt javaslom, hogy ne egyedül tanuld. Vagy ha egyedül tanulod legyen valaki, akitől tudsz kérdezni.



Én azért kezdtem el a spanyolt, mert sok sorozatot néztem és érteni akartam őket. Esetleg ha van hasonló motivációd bármelyik nyelvvel, az is segíthet dönteni.


Még egy dolog: spanyolt mivel sokkal több helyen beszélik jóval több eltérést mutat, mint az olasz. Pl. Argentinában a vos használata, Latin Amerikában nincs T/2 így arra is figyelni kell. Ha nyelvvizsgát akarsz, akkor a spanyolországi kell. (Castellano.)


Az El mexicano oldalán van egy cikk arról, hogy az olasz vagy a spanyol nyelv nehezebb. Abban van egy táblázat, amelyben összehasonlítja, hogy az egyes nyelvtani részek melyik nyelvben nehezebbek. (Ha beírod googleba hogy el mexicano olasz vagy spanyol a nehezebb szerintem kiadja.)

tegnapelőtt 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

"Másrészről az interneten az angol után a spanyol az egyik legtöbbet használt nyelv. "


Első, ez az adat honnan van? Én az oroszt hallottam.

tegnapelőtt 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függően, melyikkel akarnál bármit is kezdeni, azon kívül, hogy "csak" tetszik.

A kettő amúgy annyira hasonlít, hogy az egyik után a másik sokkal könnyebb lesz, szóval az egyik után a másikat tanulni sem lehetetlen.

tegnapelőtt 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
Én az olaszt választottam és teljesen szerelmes vagyok az országba és a nyelvbe is. Az olasz hasznosabb; kivéve ha Amerikába mész
tegnapelőtt 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!