Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban hogy van a dupla...

Angolban hogy van a dupla tagadás?

Figyelt kérdés
Azt tanultam, hogy nem helyes, de mégis mindig belebotlok, hogy anyanyelvi beszélők dupla tagadást használnak. Hogy van ez? Mégis helyes, ha használják?

tegnap 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Anyanyelvi magyar beszélők között is rengeteg hiba előfordul, ettől ezek még ugyanúgy helytelenek maradnak.
tegnap 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerintem a nyelvi szabályoknak a beszélt nyelvhez kellene igazodni és nem fordítva. Magyarból tudnál példát mondani? Mert én nem igazán szoktam helytelen beszédet hallani. Pl. most már a deviszont is helyes.
tegnap 18:40
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Az Appalache-hegységben van négyszeres tagadás is.
tegnap 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen társadalmi rétegben hallottad, de a spanyolban van kettős tagadás, ez átragadhat a "spanyolajkú bevándorlókra". Du Huckleberry Finn is használ kettős tagadást.
tegnap 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Általában az ain't-hez kötődik a többszörös tagadás, pl. I ain't told nobody nothing – Nem mondtam senkinek semmit.
tegnap 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyes beszélők úgy gondolják, hogy nem helyes, pedig gyakran használják. Ennyi. Minden nyelvben van ilyenre példa.
tegnap 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%

"Szerintem a nyelvi szabályoknak a beszélt nyelvhez kellene igazodni és nem fordítva."

. Van preskriptív és deskriptív nyelvleírás. Annyi, hogy csak az egyik tudományos igényű.

tegnap 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

"Szerintem a nyelvi szabályoknak a beszélt nyelvhez kellene igazodni és nem fordítva."

Hogy egyesek helytelenül beszélnek, az nem indok a nyelv kiigazítására.


"Magyarból tudnál példát mondani?"

Pl a -ba/-be, -ban/-ben ragok felcserélése.

tegnap 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

"Hogy egyesek helytelenül beszélnek, az nem indok a nyelv kiigazítására."


. Ez most engem is elkezdett érdekelni: ki/kik írta/írták meg a magyar nyelv szabályait? Hiszen nyilván nem a beszélők. Vagy itt érvényesül egyfajta demokrácia?

tegnap 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

"Egyes beszélők úgy gondolják, hogy nem helyes"

Ezeket hívják nyelvtudósoknak.

tegnap 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!