Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek melyik a legjobb...

Pukpukpuk kérdése:

Szerintetek melyik a legjobb olasz nyelvtanító app?

Figyelt kérdés

szept. 17. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Én most kezdtem Duolingo-val. Nem rossz, de az angol az alap a legtöbb nyelvhez, az olaszhoz is, tehát ha nem tudsz nagyon jól angolul, akkor felejtős. És új szavak esetén sokszor kell találgatni a feladatokban. De tényleg csak 2-3 perc naponta egy lecke (azért javaslom a jegyzetfüzet használatát párhuzamosan, nem minden kifejezést vesznek fel az automatikus szószedetbe, na meg a kézzel írás segíti a tanulást). Van benne hallás utáni értés is (többféle gyakorlat) és beszélni is kell (bár a kiejtést nem nagyon ellenőrzi, ha nagyjából felismeri a rendszer, elfogadja). Az eleje mondjuk elég uncsi volt, két hétig kávét rendelni tejjel vagy anélkül 🤣 Mondjuk én előnyből indulok, olaszokkal dolgozom, szoktam emiatt viszonylag rendszeresen arra járni (azért is akarok egy kis tudást végre felszedni), alap dolgokat eddig is tudtam (pl kávét rendelni 🤣), meg sok mindent megértek, ha hallom vagy olvasom (tanultam latint és jó a nyelvérzékem is).
szept. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, a Duolinot ezért hagytam abba.
szept. 17. 11:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyelvet ilyen appokról nem fogsz megtanulni soha rendesen. Keress egy normális tanárt vagy egy tanfolyamot. Én nyelvtanár vagyok (német) és az ilyen appokról tanulóknál tovább tart kijavítgatni a rosszul berögzült dolgokat, mint egy kezdőt megtanítani nulláról.
szept. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nyelvtanár vagyok, angol-német. Simán megy az olasztanulás magamtól, van tiktok, van nem, youtube, netflix

, pont azt akarom elkerülni, hogy úgy tanuljak, ahogyan eddig. Őgy akarok tanulni, mint a gyerekek, azaz nyelvtan nélkül. Fél éve tanulom az olaszt így, simán megértetem magam.

szept. 17. 12:18
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 Attól, hogy tanár vagy, még nem biztos, hogy jól tudsz az adott nyelven. Nyelvtan nélkül nem fogsz tudni megtanulni, főleg nem olaszul, max én törni magyar szinten, az meg tök igénytelen, főleg egy tanárnak. Nem vagy már gyerek, hogy úgy tanulj, mint a gyerekek. Én nyelvész vagyok.
szept. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Attól is függ, mire kell. Akadémiai értekezést írni, üzleti tárgyalást bonyolítani, kollégákkal/barátokkal beszélgetni, nyaraláshoz, stb. Az első kettőhöz kell a nyelvtan, a többihez nem annyira.

Na meg az sem mindegy, hányadik idegen nyelvként próbálkozol, és az eddigiek milyen szinten vannak. Mennyire van nyelvérzéked, aki bikkfanyelvű az jelentős hátrányból indul mindenképpen

szept. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én próbáltam tanfolyamot keresni,de csak munkaidőben van olyan, amit érdemes is. Az meg utazással együtt 2,5-3 óra kiesés a nap közepén. Nem egyeztethető össze a munkával rendesen. Este a fejem nem fog már az egésznapos munka után, munka előtt korán reggel meg nincs még semmi. Marad az app, aztán vagy beválik, vagy nem, nekem nem létszükséglet Dante szintjén írni-olvasni-beszélni (1-es és 6-os voltam).
szept. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

3. idegen nyelv

Miért ne tudnék hasonlóan tanulni mint a gyerek? Csak rajtam múlik, hogy mit érek el. Csak időt kell rá szakítani. Nyilván nem akarok Dantet olvasni, meg szakdolgozatot írni olaszul.

tegnapelőtt 11:35
 9/10 anonim ***** válasza:

"Miért ne tudnék hasonlóan tanulni mint a gyerek?"

Mert neked már minden bizonnyal felnőtt agyad van. Az nem úgy működik, nem úgy szívja magába a nyelvet, mint a gyermekagy.

tegnapelőtt 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A gyerek struktúrát másol=utánoz. Ez már teljesen bizonyított tény. Ha te is strukturát tanulsz, azaz nem szeded szét a nyelvet apró darabjaira, akkor hasonlóan tanulod mint a gyerek, de mivel nem olyan az agyam már, nem lesz olyan gyors mint a gyereké.
tegnapelőtt 15:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!