Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség százalék és...

Mi a különbség százalék és százalékpont között? Mire használják ezt a kifejezést? sose értettem.

Figyelt kérdés
Miért mondják pl. azt, hogy a Fidesz 10 százalékpontot veszített, miért nem úgy mondják szimplán, hogy 10 százalékot veszített?

szept. 3. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha eredetileg volt 30 százaléka, akkor a tíz százalékpont veszteségtől 20-ra, a 10 százaléknyi csökkenéstől meg 27 re csökken.
szept. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1 százalék az egy század, azaz 0,01.

10 százalék az 10 század, azaz 0,10.


Szerintem arról van szó, hogy ha annyit mondasz, 10%-ot, akkor az az eredeti 30%-nak a 10%-át jelentené, tehát 3%-ot.:)

A kialakult 20%-nak pedig 50%-a az elvesztett 10 százalékpont.


A 10% veszteség kimondása csak úgy lenne helyes, hogy "az összes, 2022-ben szavazott állampolgár (de szerintem inkább a felmért reprezentatív mintáról van szó, nem a tényleges szavazókról) 10%-át vesztették el. Így most már 30 helyett 20% a támogatottságuk."

Ha a szavazóik közül 10%-ot veszítettek akkor még 27% a támogatottságuk.


Ezt gondolom így elsőre.

szept. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lett volna nehéz kiguglizni. Elsô találat. [link]
szept. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező. Van egy ezer fős falu. Ebben szeretnél polgármester lenni. Tegyük fel, hogy 500 ember szavazna rád. Ez 50%. Ha 10%-kal csökken a szavazóid száma, az azt jelenti, 50-nel kevesebb lesz, tehát 450 fő. Ez esetben a falu 45%-a szavazna rád. Vagyis az 50%-hoz képest 5 százalékponttal csökkent a támogatottságod
szept. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha azt mondom, hogy 5%-nyit vagy 5%-ot csökkent a támogatottságom az szerintem ugyanezt jelenti! Nem összetévesztendő valóban azzal, hogy 5%-kal csökkent. Nem? Vagy a magyar nyelv szerint az első kettő kétértelmű, és ezért vezették csak be?
szept. 11. 22:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!