Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Luxemburgban németül vagy...

Luxemburgban németül vagy franciául kell inkább tudni, ha valaki ott akar munkát vállalni?

Figyelt kérdés
Esetleg mindkettőt? Mert olvastam olyat, hogy franciául kicsivel többen beszélnek ott, de olyat is, hogy kifejezetten nem kedvelik, ha valaki franciául beszél hozzájuk.

júl. 15. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A kettõ közül muszáj választani? Mert ott mindenki beszél angolul is.
júl. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem muszáj legalább az egyiket, ha ott is akarsz élni. Angolul szerintem csak a turistákkal beszélnek, nem azon a nyelven "dolgoznak".
júl. 15. 21:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Az attól függ, milyen pozícióban akarsz dolgozni. Ha vendéglátásban, akkor illik ismerni a potenciális vendégek nyelveit. Luxemburg kicsi, úgyhogy német ÉS francia ÉS Holland játszik.

Konkrétan ott nem voltam, de Németországnól, Belgiumból stb kiidulva általában ha csak valamilyen fizikai vagy egyszerûbb munkáról van szó, raktár, vagy leltározás, árufeltöltés, pláne ha gyári futószalag, akkor amúgy sem akarnak veled sokat diskurálgatni, tök mindegy hogy melyik nyelven, csak értsd meg az alap utasításokat, ezt tedd ide, azt vidd oda szinten. Szóval akkor ez a nyelven lehet éppen angol is.


Na most másik kérdés, hogy a munkaszerzõdéseket mindenhol a helyi hivatalos nyelven írják, Luxemburgban luxemburgiul, és érted-e hogy mit írsz alá, illetve hogyan tudod a saját érdekeidet is érvényesíteni.

júl. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 franciasrac ***** válasza:
100%

Mindig kell a francia ha ott akarsz dolgozni, a német pedig csak ajánlott. Az angolt is sok helyen kérik.


3) Az teljesen helytelen. Mindhárom a luxembourgi, a francia és a német hivatalosak, a luxembourgit nagyon ritkán használják kivéve otthon. Az utcákon pl. szinte kizárólag csak franciául vannak az útjelző táblák, sok más szituációban is így van.


Saját tapasztalatból mondom ki de magad is olvashatod el: [link]

júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Luxemburg fö nyelve a luxemburgi, ami hangzasra a hollandhoz hasonlit, es a nemet es francia kevereke valahogy. Volt egy luxemburgi kolleganöm, ö anyanyelvi szinten tudott nemetül is, es franciaul is.
aug. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
aug. 13. 12:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazából mindkettő nèmet és franciát is.Ha a német jól megy,akkor már a luxemburgi nyelv megtanulása se lesz nehéz,mert az a német legközelebbi rokona.
aug. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!