Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hallottátok már valaha beszédb...

Hallottátok már valaha beszédben a szlovén nyelvet? Tetszik nektek?

Figyelt kérdés
Nemrég figyeltem fel a szlovén nyelvre, mégpedig azért, mert írásban sokkal kevésbé tűnik kaotikusnak, mint mondjuk a lengyel vagy a cseh és egyébként hangzásban is egészen lágynak hat, talán mert nincs benne annyi mássalhangzó-torlódás. Nektek mi a véleményetek a nyelvről, hangzásáról, írásképéről?

júl. 8. 19:56
A kérdező szavazást indított:
hallottam már és tetszik
hallottam már és nem tetszik
nem hallottam még
17 szavazat
 1/3 anonim válasza:
89%
Szia! Nekem tetszik a nyelv de azért mássalhangzó torlódás ott is akad. De az tény, hogy a lengyelnél sokkal "barátságosabb". Írásképe szerintem könnyen olvasható. A véleményem az, hogy tetszenek a szláv nyelvek. (:
júl. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Nem nagyon tudom megkülönböztetni a szlováktól, és azt láttam hogy simán meg is értik egymás nyelvét.
júl. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Govorim malo slovensko, ena rakia in ena schpriccel prosim :) mondjuk nem tudom a fröccsöt hogyan írják a szlovének.


Nekem az volt a megdöbbentő, hogy mennyi azonos szó van a magyar és a szlovén között, ha nem tudtam a szerszám vagy a növény nevét mondtam, hogy mondja szlovénül, és egy csómószor megérti az ember. Koper városa valójában kaport jelent, málna=málina, lapát=lopáta, gereblye=gráble, kasza=kosza, pajszer, fángli, sparhelt... stb works as well. A végtelenségéig lehetne sorolni a szavakat, ahol egyértelmű az egyezés, csak a kiejtés más, mint a magyar.


A szlovákok és a szlovének szerintem angolul beszélnek egymással, mert ők az mondják nem értik egymást. Én meg ezt nehezen értem. Én például, ha csinos egy csaj minden nyelven megértek mindent... ezt hiszem ez motiváció kérdése.


Szóval igen, Szlovénia jó hely, bírom őket, a nyelvet, a kortárs művészetet, a csajok is jók, sok jó dolog van abban a pici országban.

júl. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!