Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szanszkrit nyelv, akiknek...

Szanszkrit nyelv, akiknek megy! Van egy régebbi kiadású Jóga című könyv, abban így áll: "saraw hitta ászanák", de máshol így olvastam: "sarva hita", illetve láttam már "sarva hitta" formában is. Melyik a helyes?

Figyelt kérdés
Magyarázatokat szívesen fogadok.

jún. 30. 09:01
 1/5 Mansour ***** válasza:
Azt nem mondanám, hogy megy a szankszkrit, de azt tudom, hogy a "sarva" azt jelenti, hogy "minden, mindenki", elég sok mantrában is szerepel például ez a szó. A "saraw"-ra viszont nem találtam semmi jelentést, valószínűleg elírás lehet. A hita/hitta kérdésben szerintem a "hita" a helyes, megbízhatónak tűnő helyeken így írják.
jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De szép nyelv. Sok örömöt kivánok hozzá. Felismerni benne a cigányt is meg a latint is. (Pl a cigányul a sa: minden, de jól elismerheto a fekete, ember, öreg, tűz, ház szó is). Latin tövek is néha jól megismerhetők, persze, hiszen a protoindoeurópaihoz úgy kétezer évvel közelebb áll leágazás szempontjából a latin meg a szanszrit, mint a ma Európábn ismert nagynyelvek többsége, nyelvek, a cigánynak meg közelebbi rokona, mint az itt európában ismert nagynyelvek. Tetszett, de nem kezdtem bele, lefoglalt a latin, cigány, később meg egyéb kisnyelvek. Indiai kollégákkal szoktam meetingeken néha szórakozásból cigány-szanszkrit összehasonlítosdit tartani.
júl. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehagytam a kérdés szempontjából érdekesebb linkeket:


sárva:


[link]


hita:


[link]


(És ha már a cigány szóbajött:


[link]


de sajnos itt nem írják az etimológiát)

júl. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy ez ide való-e, vagy csak alakialg hasonló, de legyen egy szankszrit aszana is:
júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
júl. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!