Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van a Kárpátoknak...

Miért van a Kárpátoknak örmény neve?

Figyelt kérdés

A „Kárpátok” örmény fordításban „kőfalat” jelent. De éltek-e valaha örmények a Kárpátokban? Az iskolában a történelemből megtanultuk, hogy a Kárpátok eredetileg szláv földek voltak.

Hogyan történhetett tehát, hogy a Kárpátok nem szláv, nem magyar, hanem örmény nevet viselnek?



jún. 3. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Tanárnéni marhaságokat tanít.
jún. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltak szláv földek. A szláv helynevek átvétele vitathatatlan.


De a magyarság előtt vegyesen avar-szláv népesség volt. Még előtte avar, és ők telepítették be a szlávokat határvédelemre.


Az, hogy más nyelvekben jelent egy másik nyelv szava, kifejezése valami konkrétat, az lehet puszta véletlen is.

jún. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy 2-es írta.

Pl. vödör indonézül ember, üveg indonézül kacsa (kiejtve), kaki = keztyű. A káosz kakiról már nem is beszélve = láb keztyű, azaz zokni. És így tovább.

jún. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mansour ***** válasza:
85%
Nem örmény, hanem paleo-balkáni eredetűnek tartják. Az igaz, hogy az örmény a paleo-balkáni nyelvek egy ága, de időben és térben nagyon távol van már ettől a nyelvterülettől. Valószínűsíthető a dák eredet, ami szintén paleo-balkáni nyelv volt. Szóval örménynek mondani kb. olyan, mintha egy 2500 éves oszk feliratra azt mondanád, hogy francia nyelvű.
jún. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ez a kérdés most már engem is nagyon érdekel. A választ nem tudom, de azt megerősíthetem, hogy örményül a "kar"=kő, a "pat"=fal, tehát az állítás stimmel (de még soha nem gondoltam bele a szó eredetébe).
jún. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mansour ***** válasza:
Annak kellene utánanézni, hogy ezek a szavak a dák nyelvben is megvoltak-e és ha igen, ugyanezt, vagy hasonlót jelentettek-e. Mivel a dák és az örmény közös eredetre vezethető vissza, ez simán elképzelhető. És ugye a dákok voltak ott, nem az örmények. Vagy az is lehet, hogy nem dák, hanem még valami annál korábbi nyelvállapotból származik.
jún. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!