Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Orosz nyelvet hogy érdemes...

Orosz nyelvet hogy érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő vagyok, angol mellé kezdeném tanulni. A cirill ABC-t pár napja elkezdtem tanulni, de hogyan érdemes haladni? Neten van olyan kurzus ami meg is éri? Vagy nyelvórára megéri menni? Mennyire tanulható autodidakta módon?

máj. 29. 22:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Mindent meg lehet tanulni magadtól. Én nemrég elkezdtem oroszul tanulni, de A2-es szinten abbahagytam mert rájöttem hogy nem is tetszik a nyelv 😭

Amit szerintem csinálj:

1. A duolingon csinálj jó pár leckét, akár ki is viheted az egész kurzust. Én csak a kurzus harmadát csináltam meg és rengeteg mindent tanultam belőle, nagyon jó. Ha nem jön be a nyelv, itt még könnyen feladhatod

2. Ajánlom a Sag za sagom könyvet és munkafüzetet, aminek az első része A1-A2es szintű tudást ad. Ezt elvileg tanár nélkül is lehet használni. Ez után érdemes a 2. részét is végigvinni, ami B1-B2

3. Nézz videókat, filmeket, hallgass zenéket oroszul.

Ezekkel a dolgokkal papíron minden adott hogy megtanulj oroszul magadtól. De persze sose rossz ha van egy tanárod.

máj. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%

Menj tanárhoz, oroszul kezdő szinten nem lehet egyedül haladni, mert alapvető félreértések fognak benned maradni.

Az említett Sag za sagom 1. tankönyv minősíthetetlen! Ennél szarabb, alkalmatlanabb tankönyvet életemben nem láttam!

máj. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%

youtube-n istenkirály orosz szerelősvideók és horgászvideók vannak

De a házépítős mesterek se semmik. No és a moszfilm is fent van egy halom orosz filmmel. Az m1 orosz híradóját se felejtsd el.

máj. 30. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
1, Nyilván idővel muszáj tanárhoz menni, nem lehet teljesen egyedül. De viszont az elején nem szívesen mennék tekintve hogy teljesen nulláról kezdem. Ha meggondolnám magam akkor ne érjen "anyagi kár". De köszönöm az konstruktív hozzászólásod.
máj. 30. 14:07
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Pont fordítva! Oroszból az elején, a fonetika miatt kell a tanár. Nem lehet leírásokból megtanulni a betűkapcsolatok helyes kiejtését. És ha kézírással akarsz írni, azt se. Kell, hogy valaki kijavítsa a hibákat, egyedül nem veszed észre.
máj. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Tényleg keress magántanárt, anno az ált 3. ban pont a "rajzóra" miatt imádtam az oroszt, utána már csak a Sajdik könyvek rajzai érdekeltek.
máj. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen csak a megyében ahol élek nem is igazán létezik oroszul beszélő ember, nem hogy még olyan aki oktat is. Elhiszem hogy BP-n 94 tanár várja az embereket de errefelé nincs ilyen. 240km-t meg nem szeretnék utazni egy óráért de azt hiszem ez evidens.
máj. 30. 21:21
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Hogya pékbe ne lenne? Az utcsó orosztanárok mostanában mennek nyugdíjba.

A helyi faxbúk csoportba írsz egy rittyentést és kapsz majd tantónéniket.

máj. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8, Tudnád milyen boldog lennék ha lenne :D De tényleg.
máj. 30. 21:38
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
Írd ki, kell lennie. Sőt, akár hiszed, akár nem, van orosz tanszék is szegeden még mindig.
máj. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!