Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A németek miért nem szeretnek...

A németek miért nem szeretnek angolul beszélni?

Figyelt kérdés
Nem egyszer, nem egy német ügyfélnél előfordult már, hogy bent voltunk egy meetingen, ahol tudták, hogy nem mindenki beszél németül, mégis úgy tartották meg. A német weboldalak nagy része is csak németül érhető el. Pedig ha erőltetjük, akkor a legtöbb német jól beszél angolul.
máj. 27. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pont azt vettem észre, hogy némi beszédhibám meg akcentusom miatt ha hallják, hogy külföldi vagyok, egyböl produkálni akarják magukat és próbálkoznak angollal, annak ellenére, hogy az akcentust leszámítva majdnem hibátlanul és folyékonyan beszélek.
máj. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Igen, nálam is ez volt, mint az egyesnél. Voltunk Berlinben, bármilyen helyre mentünk be, lejött nekik, hogy külföldiek vagyunk, hiába németül kérdeztünk, elkezdtek anguolul válaszolni.
máj. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 NTBS ***** válasza:
Mivel ők egy nagy létszámú, komoly múltú nép. Nem akarnak behódolni mindenáron.
máj. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3 csak elfelejted, hogy a nemzetiszocializmusuk-óta folyamatosan alázzák, és törik le a nemzeti öntudatukat, és azt nevelik beléjük évtizedek óta, hogy hazaszeretetröl meg hasonlókról csak lesütött szemmel szabad beszélni, mint szényenteljes dologról.
máj. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igaziból ezt a két dolgot egyesíteni is lehet. Mi is lehetnék büszkék arra, hogy országunk a legváltozatosabb, leggazdagabb nyelvi térség része, és fejleszthetjük, megeleveníthetjük együtt a magyart összes nyelvjárásaival együtt, természetesen a csángót is beleértve), a cigányt (nemcsak a szabványosított változatát, hanem a szatmári, egyéb lovári, kárpáti stb. változatait is), meg összes nemzetiségünk nyelvét is, főleg ha valami endemikusabb, helyibb nyelvjárásuk is létezik (sváb nyelvjárások, vagy románból a beás változat). Ha meg valami emelkedett közös nyelv mindenáron kell, arra ott a latin.


Így az utódállamok külön-külön vett államnyelvi meg egyéb törekvései nem sokat érnek, de együtt lehetne valamit csinálni, aminek csodájára jár a világ is, főleg a tudomyányos közönség, és belül is kölcsönös belső inspirációt ad.


Az angol munkanyelvnek talán jó, de igaziból hosszútávon inkább érdekel a belső nyelveink megőrzése, megtartása. Svájcban is tetszik a rétoromán változatok megőrzése (remélem nem olvasztják össze őket hanem megmarad külön is a felsőerdei meg alsóerdei, supersilvanus s subsilvanus nyelv is).


Egy svábos-romános-szlávos-cigányos-magyar-csángó édes Erdély, vagy a teljes térség efféle svájci tudattal jól nézne ki. Mondom ezt úgy hogy magam is sváb vagyok.

máj. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Németország is elmehetne olyan irányba, ahol a nyelvjárások szerepe nagyobb, erőteljes revitalizáció folyik, a szorb nyelv is erőteljes és teljesen egyenértékű tényező. Sőt épp Németországban a latin hagyomány is szépen megmaradt, ebből meg akár egy erőteljesebb fajta ráerősítéssel kisebb revitalizáció is lehetséges lenne. A XX.századból örökölt nacionalizmus nem sokat ér, de a régi természeti népek ősi szerves soknyelvűsége és belső változatossága, holizmusa mögött lehet valami ami új arcot kaphatna ma.
máj. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!