Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A hülye szónak mi a köznyelvi,...

A hülye szónak mi a köznyelvi, de nem pejoratív és nem is tudományos megfelelője?

Figyelt kérdés
Lehet szó vagy kifejezés is. Nekem a "nem normális" az ami eszembe jut.
2023. nov. 21. 08:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
oktondi, buta, ...
2023. nov. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az oktondi és buta szavakat inkább az intelligencia hiányára utalva használják. Kétségkívül jó megfelelői a hülye szónak ebben az értelemben.


De a hülye szerintem valaki mentális állapotának a leírására is használatos.


Ha valaki a mentális egészség tekintetében hülye, arra talán a bolond szó lehet jó. De a bolond is kissé pejoratív szerintem, és talán kicsit régies. Még mindig a nem normális erre a legjobb, a szinonimákat nézve sem tudom mi lenne jobb, szinte mindnek van egy kicsi pejoratív éle.


[link]

2023. nov. 21. 09:23
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Debil ???
2023. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A debil értelmi fogyatékos.
2023. nov. 21. 10:27
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Bugyuta
2023. nov. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Dinka
2023. nov. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
A hülyének nincs definíciója, így mindent el fogsz utasítani valamiért.
2023. nov. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, ami nem pejoratív, hiszen ez nem egy pozitív jelző, így a szinonimái sem.

Bár helyzettől függően lehet vicces is, ha a két fél között belefér az ilyen. Szerintem sokan mondták már hülyéskedés közben egy barátjukra, hogy nem normális, lökött, dinka.

2023. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
zizi, gyagyás, lüke, balgatag, oktondi, buta, ostoba, bugyuta, korlátolt, agyilag zokni, bumburnyák, tökfilkó, síkagyú, agyatlan, süsü, pupák, sötét, dinka, csacsi, balga, tökkelütött, féleszű, idióta, eszetlen, gügye, bolond, tyúkeszű, eszefogyott, dőre, fafej, gyökér, butus, tompaagyú, fajankó, együgyű, botor, butuska, ügyefogyott, hígvelejű, hígagyú, balfék, sügér, barom, tökfej, üresfejű, agybajos, háborodott, dinnye, hangyás, kerge, elmezavarodott, abnormális, félkegyelmű, ostoba, tökfilkó, eszeveszett, kelekótya, habókos, ökör, dili, agyilag zokni, flepnis, értetlen, diló, tökfej, normálatlan, dilibogyó, zizzent, zakkant, esztelen, suta, agyalágyult, zizi, eszement, bugyuta, kasu, debil, gyagya, félnótás, dilinyós, hibbant, tökkelütött, balga, retardált, kretén, degenerált, bolond, ütődött, zavarodott, tébolyult, tébolyodott, elmeháborodott, elmebeteg, golyós, idióta, őrült, elmebajos, eszelős, flúgos, lüke, dinka, buggyant, lökött, dilis, gyogyós, gyagyás, gyengeelméjű, féleszű, eszetlen, ügyifogyi, nem százas, félcédulás, birka, csacsi, böszme, húgyagyú, kettyós, marha, elmeroggyant, agybeteg, pihent agyú, lágy agyú, sügér, eszét vesztett, hígagyú, szerencsétlen, balfácán, pancser, ügyetlen, ügyefogyott, mamlasz, kétbalkezes, béna, suta, bamba, lúzer, esetlen, balek, balfék, bumfordi, palimadár, mafla, nyomi, bárgyú, retardált, tehetségtelen, vesztes, idétlen, málészájú, teszetosza, ügyifogyi, tápos, balga.
2023. nov. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ha valaki pszichésen bolondnak* érzi magát és elmegy egy pszichiáterhez aki kérdezi hogy ugyan mi a megjelenés oka, akkor mit kell mondani?


*Nem intelligenciahiány, műveletlenség vagy átmeneti depresszió. Sem születési rendellenesség. Gyerekkori félrenevelés, magatartászavar, személyiségzavar, viselkedészavar, PTSD, traumák eredménye, függőségek.


Ha az illető azt mondja a pszichiáternek "hülye vagyok" az olyan izé, kicsit a "nem normális" is. Legyen pszichiátriai eset?

2023. nov. 21. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!