Magyar embernek mennyire nehéz megtanulni oroszul,japánul,kínaiul,koreaiul,héberül,arabul,indiaiul , törökül,kirgizül,Tádzsikul, perzsául ilyesmi nyelveken?
Én tanultam hébert, és nem nehéz. A nyelvtan hasonlít az angolra. Először pontozottan tanulod az olvasást (ahogy a gyerekek is), majd ahogy kitudod venni a kontextusból hogy melyik szó van leírva, utána el lehet őket hagyni.
A héber betűket nem nehéz megtanulni... nekem úgy tanították meg hogy mondtam az alefbétet, és közben leírtam a betűt... tehát álef, bét, gimel, dalet..
Persze kinek mi...
Olyan nincs, hogy "indiai" nyelv...
Van 50 nagy, de összesen több mint 600 nyelv Indiában.
Nekem valami 1600 rémlett, de a lényeg, hogy "milliónyi". :)
Kérdező, bármelyiket egyszerű megtanulni, ha érdekel, ha leköt, ha élvezettel tanulod, nem pedig nyűgként éled meg a tanulását. És persze ha van jó tanárod hozzá, és lehetőleg napi több órád tanulni, gyakorolni, használni, alkalmazni a már megtanultakat.
Felteszem, hogy a tananyag nem probléma, és az magyar nyelvtanulóknak készült, tehát nem egy másik idegen nyelven keresztül kell a dolgokat megértened.
Ha ezek közül nehézség alapján választanál, akkor:
A török közelíthető meg a legegyszerűbben, a nyelvtani hasonlóság mellett szavaink, képzőink is vannak a török nyelvből.
A kirgiz és a tádzsik is hasonlóan működik.
A japán, koreai ragozó nyelv, nem kell sokat gondolkozni a működésén.
Az arab nyelvtan bonyolult, de ha megérted a logikáját, akkor nem nehéz.
A perzsa, orosz, hindi egy nyelvcsaládba tartozik, bár a perzsa és a hindi közelebbi rokonok. Bizonyára tanultál egy velük rokon nyelvet. Az oroszhoz inkább a német vagy az újlatin nyelvek nyújthatnak segítséget, de ha már tanultál szláv nyelvet, akkor ezzel már nem lesz nehézséged. Ha ez lenne a második idegen nyelved (angol után), akkor ugyanúgy egy teljesen új szerkezetet kell felépítened, a magyar nyelvvel nem sok hasonlósága van, csak néhány szó lesz ismerős.
Indiában nagyon sok nyelvet beszélnek. Hogy melyik milyen nehéz, az jó kérdés.
A kínai nyelvben a készségek kialakítása a nehéz. Ha abszolút hallásod van, az megkönnyíti a dolgot.
A tanulási módszer a legfontosabb, mert ha megtalálod azt a módszert, ami neked jól működik, akkor könnyebben megy a tanulás.
Nem árt ismerni a tanulás és memória működését. Sokat segíthet a vizuális memória stimulálása. Ebben az is sokat segít, ha nem csak nyomtatott szöveget olvasol, hanem kézzel leírod, emlékeztető ábrákat rajzolsz a leírt szavak mellé. Segítik, hogy képileg is rögzüljön. A memóriából ismételt előhívások is sokat segíthetnek a mélyebb bevésésben. Ezért szokták a tanárok visszakérdezni, elismételtetni a dolgokat, de (akár saját készítésű) memória kártyák is hasznos segítséget jelenthetnek.
Viszont az önképzéssel az egy állandó a gond, hogy ha nincs melletted hozzá értő felügyelet, akkor nincs aki a hibákat, tévedéseket kijavítsa. A helyesbítés nélküli gyakorlás pedig csak elmélyíti a hibás tudást.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!