Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyarok mért úgy köszönek...

A magyarok mért úgy köszönek a boltban, hogy Guten Tag meg auf Wiedersehen?

Figyelt kérdés
Mért nem Hallo, meg Tschüss?

2022. szept. 17. 14:57
1 2 3
 1/21 qkker1 ***** válasza:
96%
Mert Magyarországon így tanítják a legtöbb helyen. Hochdeutschot tanítanak, nem a beszélt németet, nem mellesleg Németországban is még vagy 10 féleképpen köszönnek.
2022. szept. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
#1 A Hallo meg a Tschüss is Hochdeutsch. A Grüss Gott meg a Pfit Di lenne nyelvjárásban.
2022. szept. 17. 15:26
 3/21 anonim ***** válasza:
98%

Magyarországon az ezelött 50 évveli Hochdeutsch az elfogadott.

De Németországban is ezelött 10 évvel még a Hallo meg Tschüß csak privát használatra és föleg tegezéskor volt használatos, csak az utóbbi években terjedt el általánosságban.

Emellett ezek nem mindegyik Bundeslandban használatosak, föleg a déli részekre jellemzöek. (A bajor meg egyéb tájszólások meg egész más kategória, azt ne keverd ide!)

2022. szept. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Már a hetvenes években is úgy köszöntek pl a híradóban. Hallo und herzlich willkommen úgy köszöntek a műsovetetők a nézőknek. Azt meg tudom, hogy a Grüss Gott meg a Pfit di csak Bayern/Ausztria használatos. Baden-Württemberg például a Hallöle, északon a Moin, Kölnben meg a Tach.
2022. szept. 17. 16:33
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Ha egy idegen országba megy az ember, akkor ideális esetben nem úgy viselkedik, mintha a CBA-ba ugrana le. A viselkedéseddel nem csupán magadat képviseled külföldön, hanem az országodat, kultúrádat. Ehhez mérten illik viselkedni külföldön akkor is, ha a másik fél nincs tudatában annak, hogy te külföldi vagy. Ha az átlagnál jobban viselkedsz, abból kisebb eséllyel származhat bajod, presztízsveszteséged. Egyébként, ez egy ilyen kelet-európai jelenség lehet, hogy azt szólják le, aki jobban betartja az íratlan normákat. Ebből a kérdésből is a fölényeskedés jön át, miszerint "látjátok, parasztok, én ismerem a járást Németbe', de ti nem, hahaha"
2022. szept. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%

"Már a hetvenes években is úgy köszöntek pl a híradóban."


Érdekes, én a 80-as évektöl élek Németországban, de hivatalos helyen (pl. híradó) soha nem köszöntek Hallo-val, a Herzlich Willkommen meg egész más stílusértékü, és mást is jelent, de ilyet is legfeljebb riportokban használnak, Híradóban nem!

2022. szept. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

"Ebből a kérdésből is a fölényeskedés jön át, miszerint "látjátok, parasztok, én ismerem a járást Németbe', de ti nem, hahaha""


A gond CSAK ANNYI, hogy a kérdezö NEM ISMERI az ottani szokásokat, csak okoskodik, fölényeskedik. (Ahogy több más kérdésében is)

2022. szept. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
98%

Mert nem “sziával” megyünk be jó esetbe be valahová.

Amúgy meg, nem mindegy ki hogyan köszön? Lényeg, hogy köszönjön.

Egyszer se haraptam le valaki fejét, mert “Hallo”-val, vagy “Grüß Gott”-al, vagy “Guten morgennel” köszönt. Nem mindegy neked?

2022. szept. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
#5 Nem biztos, hogy fölényeskedésből teszi, engem is érdekelt a téma, csak sose kérdeztem itt. De nekem is érdekes volt, hogy nekünk a „Guten Tag”-ot tanítják, kint az igazi németek meg lazábbak. (Főleg a keleti országrészben jártam, onnan vannak ismereteim, de nem éltem kint.)
2022. szept. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A Guten Tag mindenhol elfogadott, ez a hivatalos Hochdeutsch köszönési forma. De ezt föleg az közép-északibb területeken használják általánosan, a déli és egész északi részekben más a meegszokott, a volt NDK területe meg teljesen más, ott teljesen más szubkultura volt, részben van is a szocialista múlt miatt.

Idöközben mindenhol terjed a Hallo, mint köszönési mód - és magyar szokásokkal ellentétben nem jelent tegezést, vagy bizalmaskodást - , föleg azért, mert nem kell a helyi szokásokhoz igazodni, és a külföldieknek sem okoz problémát.

2022. szept. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!