Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mért használják a "betámadta",...

Mért használják a "betámadta", "bedőlt" stb. szavakat az újságírók?

Figyelt kérdés
Főleg baloldali orgánumokban olvasom ezt. Olyan, mintha lazák akarnának lenni, de nagyon magyartalan és irritáló. Akkor kezdődött, amikor a "bedőlnek a hitelek" lett a kedvenc szófordulat.

2022. jan. 31. 21:42
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
#9: Ti kezdtétek nyomatni ezt a "bedőlnek a hitelek"-szöveget annak idején, mert valamelyik baller baromtól elindult, ti meg követtétek. Közben azt se tudtátok, mit jelent.
2022. febr. 1. 13:16
 12/25 anonim ***** válasza:
91%

Feltűnt, hogy a ballerről beszél? Okoskodsz itt a szavakon, te meg ilyeneket használsz, hogy baller. Angolul ragozol egy magyar szót.


Kellene hogy egy kis eszed legyen ahhoz, hogy észre vedd milyen hülye vagy.

2022. febr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy még úgyse helyesen használtad kérdező…
2022. febr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Áhh, miért is várom el egy ballertől, hogy egyszer az életben arra válaszoljon, amit mondtam?
2022. febr. 1. 16:26
 15/25 anonim ***** válasza:

"arra válaszoljon, amit mondtam" -- Válaszolni csak arra lehet, amit kérdeznek.

Amúgy meg, eléggé tragikomikus, hogy az a Kérdező, aki mások szóhaszálatába köt bele, az a kiírt kérdésének már rögtön az első szavánál elbukja azt az alapot, ami miatt feljogosultnak érzi magát arra, hogy másokat megszóljon. Így kezdi: "Mért". Talán inkább Miért, nem?

2022. febr. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
#15: És megint. A ballerek valamiért képtelenek válaszolni, ha tudják, hogy nincs igazuk.
2022. febr. 1. 17:49
 17/25 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell valakinek másban helyesnek bizonyulnia ahhoz, hogy egy helytelenséget szóvá tegyen. Ha valaki bekopog, hogy ég a tető, akkor sem azzal tanácsos foglalkozni, hogy a vészhír hozója tavaly megbukott-e töriből, vagy nem.


Hát, ez a kérdés (és fejleményei), ez a magyar politika kicsiben. Mert én is hányingeresen értelmetlennek érzem a bekövetem, meg hasonlókat, de ballerozással meg semmi eszmei közösséget nem szeretnék vállalni.


A bedőlt az szerintem teljesen jó, összeomlik, fal bedől, satöbbi, olyan van. Betámad, olyan nincs. :D

2022. febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"ez a magyar politika kicsiben"

Igen, nekem is pontosan ez a benyomásom.

Amikor a magát mások fölé helyező mindent lesöpör az asztalról, ami nem illik bele a világképébe, és hisztizve-toporzékolva várja azt, hogy megerősítsék végre abban a vélt igazában, ami csak az ő fejében létezik, mert képtelen elfogadni, hogy az ő buborékán kívül is van valóság. Vagy adott esetben, ott van a valóság.

Mert ha valaki nem képes elfogadni, hogy egy nyelv folyamatosan változik (nem romlik, nem javul), akkor ő a valóságot nem fogadja el.

2022. febr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

#17: Azért ballerezek, mert jellemzően a baloldali média terjeszti ezeket a szavakat, és balos szavazók használják. Idegesít, hogy jófejségnek adják el ezeket a buta szavakat.


Betámadta helyett mért nem letámadtát használnak pl.?

2022. febr. 1. 18:08
 20/25 anonim ***** válasza:
91%

Nem kérdező, te azért ballerezel, mert megtetszett, lejáratónak érzed, hiszen teljes lényed ezt szeretné. És természetesen egy embert rögtön balosnak, ballernek tartasz, ha kiszúrsz valamit, amiről úgy érzed, beleköthetsz.

Az soa nem tűnik fel, hogy számtalan fideszes, vagy éppen kormánytag magyarul sem tud, legalábbis erre utal, hogy dobálnak össze szavakat jelentésüktől függetlenül.

Ezt kétségtelenül vezérük kezdte néhány számára nem tetsző szó jelentésének átfogalmazásával, a többi csak megfelelni kíván a vélt elvárásnak. Jellemzően lényegesen primitívebben.

Minden ilyen kérdés pár szavából gyönyörűen kiolvasható a rejtett (vagy inkáb csak rejtettnek vélt) cél: kuszálni, ellentétet szítani. Már normálisan viselkedni szinte el is felejtettek az ilyenek.

2022. febr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!