Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent angolul és, hogyan...

Mit jelent angolul és, hogyan ejtem ki?

Figyelt kérdés

Fine,tanks

Very well, thans you

Nice to meet you


2010. szept. 6. 22:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
22%

Évek óta Angliában élek,és a thank you-t bizony "T " betűvel ejtik az angolok is..De mivel meglepett az egyik író panasza,hogy nem "sz" betűvel ejtjük így fel is hívtam az egyik született angol kollégámat és megkérdeztem tőle,hogy ejtik rendesen.(hátha én értettem félre éveken át) De ő is azt mondta,hogy T-vel kell mondani vagyis tenksz jú...

Szóval kedves író inkább "T " betűvel mond,mert itt kint az angoloktól kezdve mindenki így ejti..

38/N

2010. szept. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Íreknél(itt élek):

fájhn, thenksz

vhöry vell(vél némelyiknél)

nájsz tu mít jú

2010. szept. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
38%
Ki van zárva! Te este 11-kor felhívod az angol kollegádat, hogy hogy kell kiejteni a thank you-t? Thanks youilyen nincs is, vagy ezt is az angol kollégád mondta? De mivel ez egy a magyarban nem létező hang, úgysem lehet magyar betűkkel leírni. "Mondd" pedig két d.
2010. szept. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

22:54: Akkor te valószínűleg süket vagy kicsit, mert én is találkoztam ám amerikaival életemben, sőt, nem egy filmet és sorozatot láttam eredeti nyelven, és azt biz' þenk jú-nak ejtik, þ-vel(az ilyen "pösze sz"), nem f-fel vagy sz-szel ;) {meg a "t" hangok után nem véletlenül írta h-kat, ott ilyen hás tét kell ejteni}


22:42

2010. szept. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A "th"-nak pontosan megfelelő hang valóban nincs a magyarban, de én is "t"-nek ejtem és eddig mindneki megértette! :D

Egyébként "sz"-nek ejtve szerintem elég bénán hangzik és hamarabb előfordulhat, hogy meg sem értik, hogy mit akar az ember mondani ezzel szenk júval.

2010. szept. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
hülyeség vitatkozni a pontos kiejtésen, mert gyakori, hogy még egy városon belül is más kiejtéssel beszélnek, ezen kívül ragyogóan megértik, még a pocsék kiejtést is.
2010. szept. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Igen felhívtam a kollégámat este 11-kor hiszen este 10-kor még dolgoztunk..(délutános műszak)Süket sem vagyok,és T betűvel ejtik..Jobban mondva T-vel és nem Sz betűvel..

Thank you is van,és sokan ezt is mondják..Bár a legegyszerűbb a "thanks"...De igazából nem fogok veled vitatkozni,mert én nekem így jó,és eddig nem volt gondom vele..Én már megszoktam..

2010. szept. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ja és még valamit.Igen a "mondd" szó kettő D betűvel van írva,sajnos elírtam,mert gyorsan gépelve azt hittem 2 D betűt gépelek..Kis hiba akárcsak a te esetedben a youilyen ..De én nem kötegszem,mert hibázni emberi dolog..

Remélem külön nem kell elmagyarázni a délutános műszakot,és azt hogy miért tudtam este 11-kor még telefonálni a kollégámnak...(csak megsúgom nagyon kedves barát is akit bármikor ,és bármi problémával lehet hívni..)

Jó éjszakát..

2010. szept. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

ma 00:58 megint én vagyok..

Megint elírtam.

kötegszem = kötekszem...

2010. szept. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
en is angliaban elek mar evek ota, es kelet londont leszamitva ahol is f-el mondjak vagyis fanksz, mindenhol mashol t-vel mondjak. van nehany sznob ak th-val mondja, de az ritka mint a feher hollo
2010. szept. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!