Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik szebb/rondább? Német...

Melyik szebb/rondább? Német vs. Holland?

Figyelt kérdés

Sok helyen hallottam már hogy egy idő után vkinek már idegesítő amikor a másik ember gyorsan beszél németül és németesen, tehát ebből arra kövewtkeztetek hogy sokaknak nagyon nem tetszik a hangzása (nekem sem a szívem csücske a német, nem nagyon szeretem), hollandot még nem hallottam de azt mondták az is ronda, bár könnyebb.

Én a német mellett hollandot kezdtem el tanulni, szerintem az kicsivel szebb. Szerintetek?


2010. szept. 5. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
egykutya.nekem egyikse tetszik.de a flamandot tartom a legrondábbnak.
2010. szept. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Flamandot? A "flamand" nyelv mennyiben különbözik a hollandtól? Én egyszer azt olvastam hogy semennyire.
2010. szept. 5. 15:32
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

a hollandok úgy beszélnek, mintha a következő percben készülnének egy hatalmasat turházni :D

amúgy vicces nyelv.

a németet ilyen szempontból jobban kedvelem, mert azt legalább értem :D

2010. szept. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

xDxDxD Az első mondaton röhögtem egy nagyot:D


És a flamand nyelvvel mi a helyzet? vagy az dettó ugyan az mint a holland vagyis semmibe sem különbözik?

2010. szept. 5. 15:40
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a flamand(belgiumi holland) igenis jól hangzik, például abban különbözik a hollnadiai hollandiai holland, hogy ha "g" betűvel vagy "ch"-val találkohnak, akkor nem adnak ki olyan hangot, mintha mindjárt megfulladnának vagy köpni akarnának egy hatalmasat :D Hát kinek mi a szép meg a tetszetős, nekem pl. a német nagyon tetszik, csak kár, hogy olyan nehéz :D A holland sem rossz amúgy(a flamand egyenesen emberi nyelvnak hangzik ;D), nekem olyan kicsit megváltoztatott németnek hangzik. Nekem a germán nyelvek úgy általánosan tetszenek(pl. svéd, dán, izlandi, norvég). Ha a német megy, a hollanddal nem lesz gondod :)
2010. szept. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

én meg azt hallottam ismerőseimtől, akik éltek Németországban, hogy a holland alapvetően egy centit sem különbözik a némettől, ők legalábbis minden gond nélkül tudtak hollandokkal beszélgetni.

Él Hollandiában egy ismerősőm, és szokott holland feliratos cuccokat hozni, én is gond nélkül elolvasom szinte nincs különbség a német és a holland nyelv között, legalábbis nekem nem okozott nehézséget.

2010. szept. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha valaki tud magyarul, én is tudok vele beszélgetni, onnantól mindegy, hogy német, amerikai vagy japán :D De amúgy a német és a holland között nincs alapból kölcsönös érthetőség(pl. a svéd és a norvég között van), csak hasonlóak.
2010. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Melyik szebb/rondább? Német vs. Holland?"


Erre nincs válasz, három okból.


- eltérnek az ízlések

- mindkét nyelvnek dialektusai vannak, jelentős különbségekkel

- minden nyelvre igaz, hogy a szépsége az egyes beszélőtől erősen függ, pl. ahogy a fiatal színésznő vagy a rádió hírolvasója beszél, az minden nyelven szebb vagy legalábbis elviselhetőbb, mint egy isten háta mögötti faluban egy 80 éves fogatlan parasztasszony nyámmogása vagy mondjuk az, ahogy egy tettenért bolti tolvaj lesütött szemmel, akadozva vallomást tesz a kapitányságon.


Engem a németben az zavar, amikor nyálasan beszélnek, azaz köpködnek és hallatszik, ahogy fröcsög a nyáluk. Különösen idegesítő, amikor ezt egy mikrofon jól felerősíti. Amúgy a németben rengeteg tájszólás van, a holland esetében pedig a torokhangok dominálnak, aki nem szereti a torokhangokat, azokat a torokhangos dialektusok zavarják, akik perverz módon élvezik a torokhangokat, azoknak pont ezek imponálnak.


Egyszer kihozták egy versenyen a hollandot a világ legrondább nyelvének (ami erős túlzás szerintem), a hollandok erre nagyon büszkék és gyakran hangoztatják.

2010. szept. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"én meg azt hallottam ismerőseimtől, akik éltek Németországban, hogy a holland alapvetően egy centit sem különbözik a némettől"


Nem az irodalmi némettől, hanem az északnyugat-németországi helyi dialektustól.

2010. szept. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na ja, az irodalmi némettől különbözik, de a "nyugat-némettől" már nem annyira!
2010. szept. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!