Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Cikket szeretnék írni és...

Cikket szeretnék írni és kivancsi vagyok hogy másoknak miért fontos nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 26. 22:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Nekem azért, hogy bárhol is járjak a világban, meg tudjam értetni magam, kapcsolatba tudjak lépni külföldi emberekkel. Azért is, hogy a filmeket tudjam eredeti nyelven nézni.

És, hogy külföldi sajtót tudjak olvasni.

2008. nov. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod:)
2008. nov. 26. 22:22
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azért mert szeretnék kiköltözni külföldre és ott érvényesülni,jobban élni,keresni mert itt MO-n nemlehet ojan jó megélni.Meghát azsem utolsó hogy más külföldi emberekkel is tudjak kapcsolatot teremteni.Aztán meg sok informatikai eszközben/programban nincs magyar nyelv és ezért is jó tudni más nyelveket.
2008. nov. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért, mert sajnos már olyan Magyarországban élünk, ahol - ha normálisabb céghez akarsz menni irodába, már minimum 2 nyelvet kérnek.


Plusz: a számítógép, internet is megkívánja minimum az angolt!

2008. nov. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tudjak kommunikálni a külföldi jóarcokkal és a szerelmeimmel :DD


És, hogy valamit tudjak majd kezdeni magammal, mert külföldre szeretnék menni dolgozni/élni.


Igazából örülnék, ha nem kéne tanulni, de pl. az angol világnyelv...

És angolul azért is jó tudni, mert a sok dalt a rádióban énekelheted, mert van sejtésed a szövegről ;) nem tudom...


Remélem sikeres lesz a cikked! (y) :)

2008. nov. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Kell a diplomához :-)

Kell a legtöbb munkához (minimum társalgási szint).

Hasznos, ha el akarok igazodni a világhálón (és itt nem csak az angolra gondolok, sose tanultam pl. franciát, interneten böngészek ilyen nyelvű oldalt is - néhány webes játék -, autodidakta módon el lehet sajátítani pár apróságot, már megértem az oldalt, és van egy jó elfoglaltságom szabadidőmben).

Hasznos, ha külföldön járok (Ausztriában és Olaszországban voltam néhány éven belül, minimális szinten értettem az adott ország hivatalos nyelvét, még ha én nem is tudtam azon társalogni, de ha hozzám beszéltek valamit, akár vásárláskor, megértettem, és nem kellett értetlenül néznem).

2008. nov. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azert fontos a nyelvtanulas, mert kulfoldre koltoztunk, es a mindennapi eletben egyszeruen muszaj hogy tudjam az orszag nyelvet.

Meg kell ertenem a bankba az ugyintezot, a gyerekem tanito nenijet, a szomszedomat, a postast, a boltban az eladot, a hireket a tv-ben...stb.

Onbizalmat es biztonsagot ad, nem erzem magamat tehetetlen szerencsetlennek.

A munka kereseshez pedig nelkulozhetetlen.

2008. nov. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
93%
Nekem egyrészt azért volt fontos (mint ahogy már többen előttem is írták), állásba elhelyezkedéskor szinte nélkülözhetetlen. Másrészt külföldön olyan kiszolgáltatottnak érzi az ember magát, ha nem beszéli a nyelvüket, vagy legalább az angol nyelvet.
2008. nov. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem azért fontos nyelvet tanulni, mert vele együtt valamilyen szinten megtanulod az adott ország kultúráját is (feltételezem nem a szótárból tanul senki), továbbá a nyelvtudás az egy örök biztosték, akkor is előveheted, ha már pl. a szakmádhoz vén vagy, és nem tudod elvégezni, akkor is előveheted, ha külföldre mész, akkor is előveheted, hogy ha egy jó állást akarsz, akkor is előveheted, ha egy pl. olasz nyelvű operát, vagy egy dán filmet akarsz megnézni eredeti nyelven. Akkor is előveheted, ha csak az utcán kell segíteni valakinek, de akkor is előveheted, ha kevés a pénzed, és plusz munkával tolmácsolni szeretnél például. De szerintem az sem elhanyagolható, hogy az agyad is fejlődik e nyelvtanulások közben, így nem kell aggódnod az időskori elhülyüléstől. Egyszóval szerintem nyelvet tudni, beszélni, érteni egy aduász, egy jokerlap, amit bármikor, bármilyen szituációban, bármilyen körülmények között le tudsz csapni az asztalra.


(Ha idézel, akkor a nevem elküldöm emailben :D )

2008. nov. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat. Nem szükséges a neved:) nem kártyázóknak írom a cikket..:)
2008. nov. 27. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!