Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent: Mein Vater ist...

Mit jelent: Mein Vater ist ein großes Kind, das ich bekommen habe, als ich noch ganz klein war?

Figyelt kérdés

2020. jún. 9. 23:25
 1/5 chtt ***** válasza:
100%
Nahát, izgatottan várom a németesek megoldását, mert az elejét nem kis büszkeségemre simán megértettem (nem tudok németül) - "az apám egy nagy gyerek", ezen felbuzdulva beírtam a fordítóba, de az angolra meg az oroszra is azt adta ki, hogy: "akit akkor szültem, amikor egészen kicsi voltam".
2020. jún. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
32%

Az apám egy nagy gyerek, akit (én) megkaptam, mikor (én) egész kicsi voltam.

Ha jól fordítottam ez

2020. jún. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és ennek így mi értelme van? :D
2020. jún. 10. 10:00
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Jó az első válasz, ugyanis a bekommen előtt a mutató névmás das, ami csak a Kind-re utalhat (a Vater-re den-nel utalna vissza), tehát itt a bekommen valóban 'gyereket szül' értelemben áll:

Az apám egy nagy gyerek, akit akkor szültem, amikor még egészen kicsi voltam".

2020. jún. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Rick Mave ***** válasza:
62%

Nem szerencsés azt, hogy "Kind bekommen" úgy fordítani, hogy "gyereket szülni", ezt ugyanis férfiak, ill. szülők is mondják, viszont ugye egy férfi nem tud gyereket szülni. A helyes terminológiák:


ich gebäre ein Kind = szülök egy gyereket


ich bekomme ein Kind = gyerekem lesz (szó szerint "egy gyereket kapok", de ez szörnyen hangzik magyarul)


Ennél a mondatnál kell egy kis műfordítói szabadság, hogy magyarul is jól hangozzék, valami ilyesmi:


Apámmal lett egy nagy gyerekem, amikor még egészen kicsi (gyerek) voltam.


Vagy egy irodalmibb fordulattal:


Apám személyében megadatott nekem egy nagy gyerek, amikor én magam is még csak egy egészen kicsi gyerek voltam.

2020. jún. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!