Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen szinten beszél az...

Milyen szinten beszél az átlag magyar ember angolul?

Figyelt kérdés

Azokra értem, akik tanultak is angolul, nem Mari nénire a falu végén.


Jobban beszélünk angolul, mint a hollandok, svédek, norvégok stb, vagy kb egy szinten velük?


2020. jún. 1. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

'Jobban beszélünk angolul, mint a hollandok, svédek, norvégok stb, vagy kb egy szinten velük?'


Te se jartal meg a hatarokon kivul, az is biztos. Az atlagmagyar rettenetesen beszel angolul (ha egyaltalan makog valamit), inkabb nemetul probal meg fortelmes kiejtessel valamit gagyogni hogy tudjon kerbi egy sort. Az altalad emlitett orszagokban (Hollandiaban es Svedorszagban kulonoskeppen) gyerekkortol kezdve szinte masodik anyanyelvkent oktatjak, ossze sem lehet hasonlitani a magyarorszagi atlaggal.

2020. jún. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire sem boldogul vele.
2020. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtobb mint én azt hiszi h megvan a kozepfoku akkor mar mehet irorszagba dolgozni😁 Mig nem egy anyanyelvi ir( valami teljesen erthetetlen akcentus) de még az angolt se elkezd neki dumalni es semmit de semmit nem ert mert nem tudja szetszedni a mondatot es teljesen mashogy vannak a hangsulyok kiesnek fontosnak hit betuk meg szoreszek Es ugy egyaltalan senki se beszel olyan lassan es szepen mint a kazettan amit evekig hallgattal kvazi feleslegesen
2020. jún. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
az ír és az angol két külön nyelv
2020. jún. 2. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem pont a kazettákon beszélnek érthetetlenül, senki nem beszél úgy. Ír -angolra gondolt, nem az ősi nyelvükre gondolom :D
2020. jún. 2. 07:17
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a fiatalok közt egész gyakori a jó angol nyelevtudás az öregeknél már nem annyira inkább csak az értelmiséghez tartozó része. Legalábbis nekem így tűnik így Budapesten. Viszont szóbeli kommunikáció terén eléggé le vagyunk maradva a felsorolt országokhoz képest, mert nálunk az igeidőkre és a nyelvtanra vannak rákattanva, pedig van igeidő amit még az angolok sem használnak. Meg a kiejtést, hanglejtést sem gyakoroljuk.
2020. jún. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Én azt vettem észre,hogy mivel most Magyarországon a nyelvvizsga meg a nyelvek lett a legújabb őrület így a 40 év alattiak közül pl nagyon soknak van nyelvvizsgája viszont más kérdés,hogy ahogy előttem is írták a beszédre nem fektetnek olyan nagy hangsúlyt.

A nyelvtanra szerintem is felesleges akkor figyelmet szentelni mint amekkorát kap sok iskolában vagy tanfolyamon,amerikaiak nagyrésze pl olyan alap hibákat csinál,hogy először el se hittem

2020. jún. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mint Wells regényében, a világ lassan kettéválik a napfényben fehér ruhában énekelgető és a föld alatt a koszos gépeket zsírozó lényekre. A hozzászólók egy része meg érdekes módon az alagútban kúszó gépészek közé szeretne tartozni. Hát persze, hogy azt az egy igeidőt nem használják a közértben. Vajon ki lesz büszke bármelyik országban rajtatok kívül arra, hogy az újság összetett mondataihoz kell egy magyarázó? :D Bár ezt nálunk már Hofi kifigurázta, igaz, csak a járási párttitkárokra gondolva. Mit mondott, mé' mondta? :D Ő nem azt gondolta, hogy majd ez lesz az eszmény. :D
2020. jún. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sután.


Én arra mondanám hogy jól beszél akivel bármilyen témában el lehet beszélgetni, lazán különösebb megterhelés nélkül mintha magyarul csevegének.


Az iskolai angol tanítással az a baj, hogy sokszor a tanár angolja is hagy kivetni valót.

Jó, persze fontos a nyelvtan, de ha nem mersz beszélni, akkor mitsem ér.


Ez a legnagyobb baj, nem épül bele a hétköznapi rutinba az, hogy "külföldiül" megszólalni olyan alap dolog mint tudni főzni vagy úszni.


A száraz nyelvtan nem visz közelebb az emberekhez, de sokkal számonkérhetőbb és osztályozható. Az, hogy mondjuk 5 szinoníma között érzed-e a tonális különbséget, kevésbé.

Pedig ez az amin múlik.


Az akcentusok értése is ilyen. Pl a Limmy show angolja brutális, de ha napi szinten hallasz minden féle dialektust, akkor rááll a füled.

Igazából az kéne, hogy angolul angol felirattal nézzék a filmet kisiskolás kortól, hogy legyen szókincs meg kontextus.


Az időseket én nem hibáztatom, de a mai 25-30as generációk már internet mellett nőttek fel, igazán illene kicsit jobban beszélni.

2020. jún. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!