Van itt olyan aki tanult/tanul törökül? Mennyire nehéz nyelv? Mennyi idő alatt lehet társalgási szinten megtanulni a nyelvet?
Figyelt kérdés
2020. máj. 21. 15:12
1/6 anonim válasza:
En most tanulok, szerintem nem nehez. Eleg gyorsan el lehet sajatitani az alap nyelvtant. En elotte franciat tanultam, ahhoz kepest sokkal kevesebb a kivetel benne, a kiejtes es iras nagyban megegyezik stb
2/6 anonim válasza:
A török az a nyelv, amit konnyu rosszul beszélni, ergo hamar sikerelmenyt ad, mert megerteted magadat viszonylag rövid időn belül, viszont normálisan beszélni, úgyhogy az tenyleg értelmes legyen, nagyon nehéz, mert valahol B2 szint után van egy szintvaltas, amikor rajossz, hogy mindenki megert, de senki nem használja úgy a nyelvet, ahogy azt kozepszintig tanítják, hanem teljesen más nyelvtani formákat alkotnak.
3/6 anonim válasza:
Európai nyelveknél kb közepes de inkább a könnyebb felé húz
Igazából a nyelvtan nagyon logikus szerintem,nekem az okozott nehézséget,hogy vannak szavak amik nem állnak a számra
4/6 anonim válasza:
Török fordító vagyok, és a kettes válaszolónak teljesen igaza van!
A török nyelvet képzeld el úgy, mint a magyart. A külföldieknek akik magyarul tanulnak ugyan ez a problémájuk, hogy megértjük őket, de mikor mi beszélünk akkor szoktak panaszkodni meg rengeteget kérdezni, hogy akkor most mi és hogy is van ez :) persze ez egy tök egyszerűen leküzdhető akadály, minnél többet beszélsz anya nyelvűvel, annál hamarabb éred el, hogy azonosulj is nyelvvel.
5/6 anonim válasza:
Én egy olyan intenzív fél év alatt jutottam el egy biztos társalgási szintre úgy, hogy nem utaztam ki. Sokkal egyszerűbb lett volna úgy, ha esetleg pár hétre vagy egy hónapra legalább el tudok menni oda és ott gyakorolni, meg hát ugye a sok behatás ott
6/6 anonim válasza:
Kb 2,5 év alatt jutottam el arra a szintre hogy kb mindent megértek, de bonyolultabb összetett mondatokat, főleg szóban nehezen tudok összehozni. A három alap igeidő és az egyszerű mondatok nagyon könnyűek. De ahogy 2-es írja, - bár szerintem már B1 után - utána elég nehéz, mert a mondat szerkezete nagyon más mint az angolé. Nem nagyon használ kötőszavakat mint pl. hogy, amit, akk stb. Hanem mellérendelő szerkezetekkel fejezi ki magát, ezért van hogy egy-egy mondat kilométeres hosszúságú és magyar logikával igen nyakatekert. Szerintem kb egy szinten van az angollal, ami a nehézséget illeti. Az tényleg jó benne, hogy a szavakat nagyjából úgy írják, ahogy ejtik.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!