Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nehéz egy német nyelvvi...

Milyen nehéz egy német nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon sokat gondolkodtam rajta hogy le szeretném tenni a német nyelvvizsgát, de sajnos még azt sem tudom hogy az alap vagy a középfokút kellene megpróbálom. 4. éve hogy tanulom a németet de sajnos nem úgy állok vele ahogy én azt szeretném. Nincs elég bő szókincsem, és emiatt nagyon gyengén megy a fogalmazás. Viszont úgy érzem biztosan képes lennék rá megfelelő gyakorlással és előkészületekkel. Akinek van tapasztalata, kérem segítsen hogy mennyire nehéz, miket nézzek át. Esetleg könyv vagy dokumentum ami segít vagy videó vagy bármi ami segíthet nekem a felkészülésben.

2020. ápr. 26. 21:40
 1/1 anonim ***** válasza:

"nem úgy állok vele ahogy én azt szeretném"

"biztosan képes lennék rá megfelelő gyakorlással és előkészületekkel"


Mi tart vissza?


Segítséget kérsz, de még "azt sem tudom hogy az alap vagy a középfokút kellene megpróbálom". Talán ki kéne tűzni a célt először.


A net tele van német oktató videókkal is, vannak könyvek is, de középfokhoz célszerű nyelviskolába menned, ahol rákényszerítenek a beszédre.


Egyébként a német nyelvvizsga semelyik fokon nem nehéz. Feltéve, hogy kellően felkészültél rá.

2020. ápr. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!