Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nem lehet, hogy a nyelvtanulas...

Nem lehet, hogy a nyelvtanulas azert nehez, mert nem jo modszerekkel tanitanak szandekosan?

Figyelt kérdés
Ugy erzem, hogy lennenek olyan nyelvtanulasi modszerek, amikkel sokkal konnyebben es hatekonyabban elsajatithatoak lennenek a nyelvek, de ezeket nem akarjak nyilvanossagra hozni, mert akkor a nyelvoktatas, mint uzletag megszunne. Pedig ez ugye milliokat hoz. Arra gondolok, hogy az iskolakban, tanfolyamokon direkt tanitanak nem a leghatekonyabb modon, hogy minel tobb penzt es idot kelljen a nyelvoktatasra szanni. Valoszinuleg ezzel a nyelvtanarok sincsenek tisztaban, mert oket sem tanitjak meg arra, hogy hogyan lehetne hatekonyan atadni a nyelvet. Szerintetek lehet ebben valami?
2010. júl. 18. 02:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igen, nekünk suliban mindig memoritereket adott a tanár. Semmi értelme. Egyszer szóltam neki hogy szerintem ez nem vezet eredményre rögtön kaptam az ordítást hogy "Nem fogom neked elmagyarázni amit évek alatt tanultam, hogy ez miért hasznos."

Komolyan mondom angolul filmekből, játékokból, és külföldiekkel való beszélgetésből tanultam meg.

2010. júl. 18. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Van egy blog, aminek az írója azt a célt tűzte ki maga elé, hogy bebizonyítsa, öt év alatt öt nyelvet képes önállóan, saját erőből elsajátítani. Az angol már úgy megy neki, hogy már a nyelvtanári papírt is megszerezte. Mellesleg rengeteg különféle módszert próbált ki, és leírja a tapasztalatait a blogon. Fél év alatt már túl van a spanyol alapokon, és mellette a kínait gyúrja. Érdemes végigolvasni a blogját az elejétől a végéig. Sok érdekes dologra fény derül.


Az már a legelején kiderül, hogy az iskolai nyelvtanítás minden, csak nem hatékony. Számoljunk már egy cseppet!


Általános iskola 3.-tól kezdik el tanulni a nyelvet. Tanulja a gyerek 6 éven át. A gimnáziumban 4 éven át. A fősulin 3 éven át. Az összesen 13 év, és küszködve teszik le a középfokú nyelvvizsgát, ami a diplomához kell, de mindez passzív nyelvtudás, mert nem beszélik a nyelvet a 13 év tanulása ellenére. 13 év alatt egy majmot meg lehet tanítani zongorázni szvsz.


Ja, majd' elfelejtettem. Öt év, öt nyelv blog: [link]

2010. júl. 18. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem! Még a háború előtt tanultam 4 évig németet,de akkor már nem voltak kommunikációs nehézségeink. Mindenki megtudta magát értetni németül. A párom angolt tanult,és ott is ez volt a helyzet.

Igaz,hogy a tnárok vagy maguk is német/angol anyanyelvűek voltak,vagy az anyaországban sajátzították el a nyelvet. A hétköznapi beszélgetésre helyezték a fősúlyt!.Ma ezzel senki nem törődik. A tanárok többsége sem tudja rendesen a nyelvet,amit tanít.

2010. júl. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha megakarsz tanulni egy nyelvet, akkor azt csak önszorgalomból teheted meg.


Nézd át a nyelvtant és a szavakat tanuld meg.

Ezek után nézz angol hanggal vagy felirattal filmeke vagy sorozatokat és úgy legalább érteni is fogod, amit mondanak neked és persze lesznek új szavak és kifejezések, amit meg kell tanulni.


Az elején nehéz lesz, de hát mi nem az:D

Én így csinálom és sokkal többet haladtam 3 hónap alatt, mint eddig a 8 év alatt.

Azért az is igaz, hogy az iskolában rühelltem a németet, tehát nem is igazából tanultam semmit.:)

2010. júl. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 nichola válasza:
mondom előre nem olvasta végig! Szerintem nem a tanításall hanem az othoni gyakorlásal vannak gondok :/ arra találj ki magadnak egy olyan módszert amit te szeretsz csinálni ésazzal próbáld ki. pl én mikor éretségire készültem oroszbol én elmentem haveromhoz házibuliba és csak orozsul beszéltünk :D nem tudom menyit segít
2010. júl. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nincsenek módszerek, mert semmit de semmit nem tudunk az agy általános működéséről, nemhogy egyéni működésről. Azt sem tudjuk hogyan sajátítja el valaki az anyanyelvét, de még csak elképzeléseink sincsenek. Így a semmin alapuló de jó módszert sem sikerülhet kidolgozni. Előbb ki kéne találni, hogyan működik az agy és akkor lehetne találni egy módszert.

Egyébként pedig azért felhívnám a figyelmedet azon apró tényre, hogy anyanyelvén! az ember alapfokon 6 éves korára, középfokon 18 éves korára beszéli valaki a nyelvet. Felsőfokon nagyon kevesen talán ha az emberek 10%-a.- és itt az anyanyelvről beszélünk, aminek nyelvtana, szókészlete, hangkészlete minden valószínűség szerint az agyunkban van- ergo ezt nem kell tanulni. Ha ezeket az adatokat hasonlítod össze egy nyelvvel, amiben nulláról indulsz, kiderülhet még egy nem matematikus számára is, hogy több ezer órányi nyelvtanulás szükségeltetik. Annó én angolból 1200 órás intenzív tanfolyamon vettem részt, ami napi 6 óra elfoglatsággal járt, ezzel lehetett előre jutni. Úgyhogy a minimális használható nyelvtudás kb 1200 óra tanfolyami tanulás.

2010. júl. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Van fogalmunk a nyelvelsajatitas mukodeserol, nem is keves (a reszletekbe nem mennek bele, de belso forrasbol van ilyenekrol informaciom). En anyanyelvi szinten beszelek angolul, de szinte mindent magamtol tanultam. Magyarorszagon angol szakos voltam (azokkal jartam, akikbol angol tanarok lettek) es ott abszolut nem erdekelt senkit, hogy a diakok 70%-a a diplomazasa utan is kb. kozepfokon beszelt (vagy meg azt sem erte el), a tobbi meg felsofok korul, de az is messze van attol a szinttol, amit egy tanar illik elerni. Semmilyen gyakorlatban hasznalhato modszert nem tanitottak meg normalisan. Ugy lattam, hogy a tudas atadasa volt a legutolso szempont. Tehat a tanarokat nem tanitjak meg rendesen es nemcsak a nyelvre, de a modszerekre sem, igy mindenki ugy adja at a nyelvet, ahogy akarja, csak az altalaban messze all a hatekonytol. Szandekossagot erzek ebben, mert tonkremenne ez a nagy uzletag, ha mindenki tudna a nyitjat, hogy hogy kell nyelveket tanulni es undoritonak tartom, hogy az embereket hulyenek nezik es direkt butitjak oket, hogy sokat kelljen kolteniuk a tanulmanyaikra.
2010. júl. 18. 14:18
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolso: a kozepfok-felsofok kategoriak szerintem erthetoek idegennyelvek eseten es egy nyelvtanarnak illene beszelnie a nyelvet, amit tanit. Tokeletesen senki semmilyen nyelvet nem beszel, nem errol van szo, de ne mondd mar, hogy te az anyanyelvet ossze tudod hasonlitani egy idegen nyelvvel es azt mondod, hogy 18 evesen er el az ember az anyanyelven egy bizonyos szintet. Idegennyelvi vizsga kozepfokon szinte semmi. Ezt nem lehet osszehasonlitani az anyanyelvvel, amit mar par evesen folyamatosan beszelsz, tokeletesen ismered a hangzokeszletet es szokincsed is "alapbol" van belole. Miert kell az anyanyelvet behozni a kepbe? Nyilvanvalo, hogy egy idegennyelvet teljesen maskepp kell megkozeliteni, mert csak ugy lehet eredmenyt elerni.
2010. júl. 18. 14:24
 9/15 anonim ***** válasza:

De ha az anyanyelved elsajátítása 18 év, akkor egy 40 órás tanfolyamtól mi a fenét vársz? Meg a heti nem tudom hány óra angoltól egy 15-20 fős osztályban?

Nem tanítják, nekem is ez a tapasztalatom, mert nyilván nem akarnak konkurenciát képezni. Mivel angol szakos vagyok, így tapasztaltam ezt én is és bosszant is a dolog. Hasznos volt az egyetem, mert nagyon szeretem az angol irodalmat, történelmet- de nyelvtanulás- nyelvtanítás szempontjából nulla. Sőt..

És vitába szállnék veled, mert szinte semmit nem TUDUNK a nyelvelsajátításról, sem az anyanyelv sem az idegennyelv elsajátításról. Elképzelések vannak, elméleti síkon több kevesebb bizonyítékkal. Chomsky elmélete tűnik a legvalószínűbbnek, de például ez sem állja meg a helyét bizonyos kor után és azt még ő sem tudja megmagyarázni miért. Inkább azt tudjuk, hogy mik vannak de azt nem hogy miért? Mert oké azt tudjuk, hogy kb 9 hónapos korig az összes nyelv hangkészletét tudja egy baba meg hogy újszülöttként meg tudja különböztetni a jelentéstartalommal bíró szavakat a morfáméktól- de aztán ennyi. Hogyan tudja, miért tudja, mit lehet ezzel kezdeni, miért felejti el aztán? Úgyhogy összeségében jelentéktelen a tudásunk úgy általában az agy működéséről és nemcsak ezen a területen

2010. júl. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szerintem nem a "miert?"-re kell elsosorban valaszt keresni, hanem a "hogyan?"-ra (hogy mukodik az idegen nyelv tanulas?). Ezzel az erovel feltehetjuk a kerdest mindenrol, hogy miert kek az eg, miert zold a fu...en meg mindig nem ertek veled egyet, hogy az anyanyelvunket 18 evig tanuljuk. Eleve az anyanyelvet nem tudnam az idegen nyelvhez hasonlitani, mert azt nem tanuljuk, hanem elsajatitjuk. Es persze, hogy nem hozzak nyilvanossagra, hogy hogyan is lenne egyszerubb tanulni, hisz akkor mindenki rajonne. Nem publikaljak, mert nem akarjak, nem pedig nem tudjak. En ebben latom a kulonbseget es szerintem borzaszto, hogy szenvedtetik az embereket, kozben meg lenne sokkal konnyebb megoldas. Szerintem is a nyelvszak az semmi nyelvtanulas, nyelvfejlesztes szempontbol, de ez direkt van igy.
2010. júl. 18. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!