Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Volt még, ahol január 1-jén...

Volt még, ahol január 1-jén este is tűzijátékoztak?

Figyelt kérdés

Vagy annyira részegek voltak, hogy nem vették észre, hogy eltelt egy nap?

Vagy most már egész évben tűzijáték lesz?


2019. jan. 2. 21:08
 1/9 anonim válasza:
89%
Nálunk a faluban rendszeres, hogy december elejétől január közepéig a románok minden nap de főleg este petárdáznak tűzijátékoznak. Nem tudom honnan van rá ennyi pénzük. Szerencsétlen kutyák szilveszterre már teljesen kikészülnek -.- A rendőrség meg szart se tesz ellenük pedig illegális.
2019. jan. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Én délelőtt 11:30 kor sétáltam haza a házibuliból jó másnaposan és egyértelműen hallottam hogy akkor valaki még javában tűzijátékozott fényes nappal kb.

Apám mesélte hogy amikor ma másodikán hajnalba ment munkába akkor látta a szomszéd település határába hogy valaki tűzijátékozik szerinte akkor használták el sunyiba a megmaradt termékeket nehogy kárba vesszen, mert akkor van a rendőröknél a váltás és tudják jól hogy abban a fél órában nincs rendőri jelenlét csak ha riasztás van, tehát ha hívják őket.

2019. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Magyarországon úgy tudtam, hogy csak szilveszter éjfél után szokás. Január elsején nagyon furcsálltam.

Akkor már minek? Éjjel már minden gonoszt elüldöztek. Vagy a biztonság kedvéért, hátha valamelyik visszasettenkedik?

De hát minden évben vannak gonoszok, azokat közben miért nem riogatják el?

2019. jan. 2. 21:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan megyeszékhely az országban, ahol hosszú évek óta elsején este hétkor van a város újévi tűzijátéka.
2019. jan. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt körülbelül december közepétől január közepéig nem szokatlan, hogy hallani durranásokat, pedig egy 800 fős kis település.
2019. jan. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Londonban 2-án este durrogtatnak majdnem annyira, mint szilveszterkor. Le van árazva a rakéta ilyenkor, én is vettem 3-at :D
2019. jan. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Újpesten másodikán este is durrogtatott még valaki, épp lent voltam a kutyámmal, őt nem zavarta, csak minek a szabályok, ha senki nem tartatja be?
2019. jan. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%
Ha I. és II. kategóriába tartozó termék maradt ki Szilveszterről, joga van hozzá az embernek, hogy akár július közepén, a déli órákban használja azokat MAGÁNTERÜLETEN, hiszen ez a két kategória megvásárolható, használható, Szilveszter után megtartható az év bármely napján.
2019. jan. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A lakótelep magánterületnek számít?
2019. jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!